Хуртовини, ожеледиця та сходження лавин у горах – в Україні оголосили штормове попередження

 • Сьогодні-завтра, 9 і 10 січня, в Україні почне ще більше погіршуватися погода – посиляться хуртовини, вітри, очікують ожеледь, налипання мокрого снігу, повідомляє ТСН.

  “10 січня вночі на Закарпатті та Прикарпатті, вдень на Правобережжі України місцями налипання мокрого снігу, ожеледь. Уночі на Закарпатті та Прикарпатті, вдень у західних областях місцями сильний дощ та мокрий сніг. На дорогах ожеледиця”, – попереджає Український гідрометеоцентр.

  10-11 січня в Карпатах будуть сильні снігопади. “У зв’язку зi снiгопадами у високогір’ї східної частини Закарпатської області збережеться третій (підвищений) ступінь лавинної небезпеки (із п’яти ступенiв за мiжнародною шкалою). Це означає, що сніговий покрив на крутих схилах недостатньо закріплений (помірно або слабо) та не ущільнений. Сходження лавин можливе при незначних додаткових навантаженнях на крутих схилах. Можливе спонтанне сходження окремих середніх та одиночних великих за розмірами лавин та карнизів. Відносно несприятливі умови. Необхідно уникати руху в районі вказаних схилів”, – пояснили в гідрометеоцентрі.

  Тим часом Державна служба з надзвичайних ситуацій звертається до водіїв з проханням без необхідності не виїжджати на дороги через погіршення з 11 січня погодних умов, а в разі необхідності мати при собі запаси паливо-мастильних матеріалів та їжі.

  12540786_1660994574152134_2631381377480406631_n

  Нагадаємо, cиноптики попереджають про ожеледицю на дорогах та сильні хуртовини.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!