Хвиля репресій: білоруські журналісти розповіли франківцям про режим Лукашенка

 • Сьогодні, 19 травня, в актовому залі Університету Короля Данила, що в Івано-Франківську, відбулась зустріч з білоруськими журналістами, які змушені були виїхати з країни.

  На заході були присутні представники засобів масової інформації: Галина Малішевська, Аліна Рудіна, Антон Суряпін. Темою зустріч було «Білорусь: суспільство та медіа – боротьба за свободу в умовах репресій».

  «Маємо нетипову зустріч, у нас є троє білоруських журналістів, які змушені покинути країну через загорози їх життю. Білорусь є сусідньою до нас країною, однак ми часто не знаємо, що там відбувається, тому вирішили, що треба розповісти студентам і журналістам про ситуацію в державі», – розповідає Ігор Балинський, викладач кафедри журналістики Університету Короля Данила.

  Викладач додає, що зараз у Білорусі формується жорстокий авторитарний режим.

  «Нас запросили сьогодні в університет, і це чудова нагода розповісти про події в Білорусі. Останній рік журналісти знаходяться в центрі уваги, а також, на жаль, під хвилею репресій», – каже Галина Малішевська, журналістка з Білорусі.

  Галина додає, що в країні не діють ніякі правові норми.

  «Редактор, коли відправляє журналіста на роботу, не може бути впевнений, що він повернеться додому, в сім‘ю», – додає журналістка.

  Читайте також: YouTube заблокував канали 112, Newsone та ZIK в Україні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!