ІФНМУ та міська рада спільно подбають про стерилізацію безпритульних собак

 • Івано-Франківський національний медичний університет та Івано-Франківська міська рада вже близько 12 років спільно працюють над проблемою бродячих собак у місті. Останнім часом співпраця вийшла на якісно новий рівень.

  На базі навчально-експериментального комплексу ІФНМУ «Віварій» довгий час працює лікар-ветеринар міського комунального підприємства «Полігон», який виконує хірургічні операції зі стерилізації безпритульних собак та їхньої вакцинації. І якщо раніше умови в операційній та в боксах для утримання собак бажали кращого, то недавно тут нарешті відбувся капітальний ремонт, операційну та бокси для тварин перенесли в окреме крило комплексу «Віварій». Тварини тепер утримуються у добрих умовах, а операції відбуваються в операційній, обладнаній за всіма вимогами, інформує прес-служба ІФНМУ.

  У п’ятницю, 30 червня, на «Віварій» завітали міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко, які разом з представниками ректорату та журналістами оглянули оновлений навчально-експериментальний комплекс.

  «Ми довгий час працюємо разом з містом у цьому напрямку, і вже давно постала потреба в покращенні умов, — говорить ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко. — Ми зобов’язані бути милосердними до тварин, і тому університет разом з містом вирішили обладнати повноцінну операційну кімнату та якнайкращі умови для утримання собак. Якщо раніше бокси для собак та операційна були розташовані на різних поверхах, то зараз вони поруч. Крім того, ці приміщення відремонтовані, обладнані за всіма вимогами законодавства, щоб усе тут мало цивілізований вигляд. Коли я 2011 році став ректором, у «Віварії» навіть не було каналізації, а в самому приміщенні не відбувалося ремонту з 1972 року, коли його здали в експлуатацію. Тож зараз ми провели тут колосальну роботу».

  «Дуже приємно, що сьогодні спільно з медичним університетом ми зробили нормальні умови для праці, нормальні умови перебування тварин, — говорить міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Сьогодні в Івано-Франківську є близько 2,5 тисяч безпритульних собак, тож ми маємо проблему, але ми працюємо як з медуніверситетом, так і з благодійною організацією «Дім Сірка». Зараз після операцій собакам чіпляють кліпси, але в перспективі їх будуть чіпувати, щоб робити електронну базу. Ми вивчили досвід міст, де це вже роблять, тож плануємо найближчим часом запроваджувати таку практику і в Івано-Франківську».

  Коли ви бачите на вулиці собаку з жовтою кліпсою на вусі, значить вона пройшла через руки лікаря-ветеринара КП «Полігон» Миколи Полюка. Саме він оперує собак на базі «Віварію». «В середньому за місяць ми оперуємо 40-60 собак, — розповідає лікар. — Це виключно безпритульні тварини, яких виловлюють по місту наші працівники і привозять сюди. Ми робимо їм наркоз, оперуємо, утримуємо після операції ще 3-4 дні, робимо вакцинацію від сказу та відпускаємо на волю».

  За операціями на собаках, які виконує лікар «Полігону», можуть спостерігати студенти-медики, які мають заняття на навчальній базі «Віварію». Таким чином вони бачать усі етапи наркозу, власне оперативного втручання та післяопераційні процедури. Самі ж студенти під керівництвом викладачів університету проводять експерименти з мишами, щурами, морськими свинками та кроликами. Уся ця живність утримується тут же, у «Віварії», в спеціально обладнаних приміщеннях під уважним наглядом чуйного персоналу.

  «Сучасна медицина не може існувати без експериментальної бази, — продовжує ректор. — І в експериментах, які відбуваються під час навчального процесу, університет суворо дотримується норм біоетики та міжнародних конвенцій. Тут створені всі умови для належного утримання тварин, над якими законодавчо дозволено проводити експерименти».

  Нагадаємо, В Івано-Франківську на підтримку безпритульних собак відбувся вечір людяності 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!