ІФНТУНГ долучився до збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська

До 50-річчя Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в корпусі університету по вулиці Шопена з’явились «старі» 113-річні дубові двері, які нещодавно було відреставровано та встановлено у співпраці з ініціативою зі збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська «Франківськ Який Треба Берегти».

Кілька років тому, поінформував ректор ІФНТУНГ, автентичні двері з метою енергозбереження були замінені на пластикові, так як вони через свій вік нещільно прилягали та продували. Сьогодні ж завдяки спільним зусиллям, а особливо майстрів-реставраторів Р. Хабурського та М. Зарицького, вдалось вдихнути у старі двері  нове життя.

Читайте також: Німецький досвід – для франківських дверей

Відреставровано не лише дерев’яні елементи дверей, але й ковані, а також металеві завіси, дверні ручки.

Отож, до 50-ліття ІФНТУНГ, яке відзначається у цьому році, оновлені старі двері повернулись на своє місце в університетський корпус № 3, який є пам’яткою архітектури, збудованій у 1904 році за 94 000 корон. З  розвідок і досліджень історії Станиславова (Івано-Франківська) відомо, що ця кам’яниця призначалася для державної жіночої школи ім. Клементини Гофман.

За німецької окупації у будівлі містилась «біржа праці» — збірний пункт для людей, яких гнали на примусові роботи до Німеччини. З 1967 року будівля перейшла у власність Івано-Франківського інституту нафти і газу. Тривалий час кафедра військової підготовки університету готувала тут офіцерів. З 2004 року у будинку господарював факультет управління галузевим і регіональним економічним розвитком ІФНТУНГ, сьогодні тут знаходиться Інститут економіки та управління в нафтогазовому комплексі.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!