Ігор Слюзар закінчуватиме, що розпочав

 • Вперше у новітній історії Коломиї чинний мер переобраний на другий термін. УНПівець Ігор Слюзар випередив свого головного конкурента, самовисуванця Любомира Глушкова всього на 13 голосів. Третім став Сергій Коцюр, представник “Самопомочі”.

  Загалом, цьогорічна виборча кампанія у Коломиї пройшла доволі цивілізовано. Було мінімум чорного піару та брудних технологій, і переважно це було сконцентровано в інтернеті, де активно працювали так звані «боти». Втім, наповнених смислом та стратегією передвиборчих програм також було мало. Ніхто з кандидатів не запропонував комплексної стратегії розвитку Коломиї на десятки років. Переважно все обмежувалося стандартним переліком робіт, які будуть зроблені у разі обрання когось із кандидатів мером.

  Міську владу в Коломиї мали право обирати 44 632 виборці. Прийшли на дільниці та проголосували 19 828, або 44,43% виборців. Переможцем став чинний міський голова Ігор Слюзар, за нього проголосувало 3486 коломиян, або 17,581%. Це у два рази менше, ніж він отримав на місцевих виборах у 2010 році.

  1

  Перше місце Ігоря Слюзара – доволі несподіваний результат. Річ у тому, що під час минулої каденції з ним було пов’язано декілька гучних скандалів. Його звинувачували у будівельних аферах, корупції та розкраданні бюджетних коштів. Було відкрито навіть декілька кримінальних проваджень. Втім, жодне до суду доведене не було і, як запевняв сам міський голова, це все були провокації. Ці скандали налаштували громадську думку критично до Ігоря Слюзара. Деякий час він навіть не планував повторно балотуватися. Втім, УНП та Ігор Слюзар у Коломиї мають стабільний електорат, який за умови малої явки та великої кількості рейтингових кандидатів і став вирішальним для перемоги.

  Другий раз поспіль і у досить драматичний спосіб мерські вибори програє Любомир Глушков, голова Коломийської РДА. На минулих виборах він програв Ігорю Слюзару 49 голосів, а тепер лише 13. За чинного голову Коломийської РДА свої голоси віддали 3473 коломияни, або 17,515%.

  За минулої каденції Любомир Глушков був головним критиком та опонентом Ігоря Слюзара, а також лідером “антимерської коаліції” у міській раді. Цьогорічну кампанію він побудував довкола гасла “Відродимо Коломию разом” і акцентував на тому, що довкола нього об’єдналися провідні політичні сили міста, зокрема БПП “Солідарність”, “Батьківщина” та “УКРОП”. Однак цього для виграшу виявилося мало.

  Проглядаються, принаймні, дві причини, через які Любомир Глушков не добрав такі дорогоцінні голоси. Перша причина – він не прийшов на дебати. Це, як зазначають і журналісти, і політики, відвернуло від нього багато виборців, які ще вагалися. Друга – Любомир Глушков так і не зміг знайти компроміс з деякими іншими кандидатами, з якими вів перемовини про об’єднання сил.

  Третій результат, знову ж таки, несподівано показав молодий політик із “Самопомочі” Сергій Коцюр. За нього проголосувало 3360 виборців, або 16,9%. Причинами такого хорошого результату стало розчарування коломиян у старих коломийських політиках, а також суспільний запит на нові обличчя. Власне, Сергій Коцюр і став таким новим обличчям. Крім цього, значну частину голосів йому, звичайно, додав бренд “Самопомочі”.

  Четвертим у передвиборчій гонці фінішував самовисуванець Михайло Негрич, який очолював Коломийську РДА за часів президентства Кучми та Януковича. Саме це найбільше й закидали йому перед виборами. Головним гаслом своєї кампанії Михайло Негрич зробив те, що мером Коломиї має стати не політик, а господарник, який буде займатися виключно питаннями міської господарки. За такий підхід проголосувало 2545 коломиян, або 12,8%.

  П’ятірку лідерів замикає ще один молодий кандидат Михайло Вовк, голова Коломийського автоклубу та юрист Лікарняної каси “Прикарпаття”. На вибори він ішов самовисуванцем і набрав 1577 голосів, або 7,9%. Як і у випадку Сергія Коцюра, причиною такого хорошого результату стало бажання коломиян бачити нових людей у владі.

  Інші кандидати отримали такі результати: Геннадій Романюк (“Народний  контроль”) – 1226 голосів (6,1%); Михайло Комісарук (НРУ) – 1075 (5,4%); Павло Федорович (“Сила людей”) – 692 (3,4%); Олександра Базюк (Радикальна партія) – 630 (3,1%); Олексій Гуцуляк (Європейська партія) – 304 (1,5%); Олег Попик (прокурор Коломийської прокуратури) – 303 (1,5%); самовисуванці Віктор Кавацюк – 130 (0,6%), Уляна Стельмащук – 127 (0,6%) Ігор Зарічний – 106 (0,5%).

  Ось такі результати виборів міського голови у Коломиї. Таким чином, Ігор Слюзар, який ішов на вибори із гаслом “Закінчити розпочате”, зможе реалізовувати своє передвиборче гасло.

  Віктор ФІТЬО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!