Індульгенції: «Як цей козел міг мене зрадити?»

Цю фразу, мабуть, чула (або й вимовляла) не одна жінка. Здебільшого після новини про зрадника до нещасної вирушає екстрена допомога у вигляді подруг із червоним напівсолодким. А вже на місці розбираються: хто зрадив, чому, з ким і яка вона страшна, і чи справді зрадив, чи просто прокоментував фото іншої дівчини (бувають і такі зради).

На щастя, мені ще не зраджували, а якщо і було таке, то я за … хвіст на гарячому не ловила. Втім, я вже чула не одну таку історію і не раз вирушала заспокоювати ту, якій зрадили.

Бувало різне. Одна знайома з’ясувала, що квартира, на яку її запрошував бойфренд, насправді належала його дівчині. І вони проводили там час, коли дівчина кудись їхала. Ще одна була аж четвертою дівчиною у хлопця, бо в невеликому місті він умудрився закрутити із чотирма дівчатами одночасно. А ще подрузі хлопець зрадив із її найкращою подругою, та ще й у той час, коли вони були в одній квартирі під час вечірки. Та подруга програла йому бажання, і якось вони опинилися разом аж у ванній. Побачили зраду всі, включно із дівчиною зрадника, а потім ще більше людей, бо відео «гуляло» між знайомими.

Були чоловіки, які раптово пропадали із життя жінок, а менше ніж за пів року ставали татами. Тобто ти можеш бути чиєюсь коханкою і навіть не усвідомлювати цього! Одна дівчина витягла коханку з-під чоловіка за волосся зі свого ж ліжка. І знаєте, що мене найбільше здивувало? Не те, що вони не розлучилися, а те, що вона злилася не на нього, а на неї! Тобто у ситуації, де твій чоловік привів додому жінку і вклав у ліжко, де ви спали разом вже кілька років, він не винен? Його накачали віагрою, змусили, погрожували йому?

Так, зради часто пробачають, і це особиста справа кожного. Але чому чоловіки зраджують, все ж таки цікаво.

Самі чоловіки кажуть, що зраджують, бо їм чогось не вистачає. Мовляв, у серйозних стосунках, тим паче у родині, все так тихо, спокійно і монотонно, що аж нудно. За такою логікою, без зради взагалі не обійтися, бо ж ідеальних жінок не буває і тобі завжди не вистачатиме «чогось». Занадто спокійна і домашня? Захочеш розпусницю. Надто дика? Захочеться спокою. Худа? Захочеш із формами, а якщо своя жінка із формами, то захочеш тендітної… І так можна продовжувати вічно. Тому відмазка справді зручна, але вона не врятує голову чоловіка, який піймався на гарячому.

Є також «чоловіки-самці». Ось Віталік цілком адекватно пояснює мені, що він «ходив наліво» (звісно ж, він скаже це у минулому часі, бо нашу переписку може прочитати його дружина) через інстинкт. Бо місія самця – запліднити якомога більше самок. Кажу одразу, я ще жодного разу не бачила цього «самця» під час полювання на мамонта, і взагалі, якщо судити по ньому, то місія самця – це просто запліднювати самок, змінювати роботу кожних три місяці і пити пиво.

Є чоловіки, які бояться серйозних стосунків, і вони свідомо показують свої широкі межі. Мовляв, я можу спати тут і там, бути там і тут, я вільний, незалежний, нескорений! Саме таких здебільшого беруть під каблук, і вже через рік він там і тільки там, де хоче жінка. Особливо, якщо вона завагітніла.

А ще однією з частих причин зради чоловіки назвали мені алкоголь. І деякі  просто щиро вірять, що «по п’яні – не рахується!».

Насправді, якщо в пошуковику Google зробити запит «чому чоловіки зраджують», там буде і топ-5, і топ-10, і ще 250 причин. Про деякі з них, певно, не знають навіть самі зрадники. Наприклад, я вичитала, що чоловік може зрадити, бо його партнерка перестала за собою стежити і стала непривабливою для нього; бо жінка занадто часто має претензії і пригнічує його чоловіче начало; бо жінка не приділяє чоловікові достатньо уваги; бо не дає чоловікові самоствердитися і побачити, що жінка ним захоплюється. А ще чоловік може піти, бо так робив його батько (така собі сімейна традиція), чи тому, що не може відмовити наполегливій панянці, або через нетривалу відсутність своєї жінки, поки вона у відрядженні чи на відпочинку.

Тобто у зрадах чоловіки ще й часто звинувачують самих жінок. Хоча я вважаю, якщо твій чоловік «ходить наліво», твоя вина лише у тому, що ти досі з ним.

Є люди, які пережили зради і досі разом. Є безліч історій про дружин, які знають і мовчать про коханок. Ось закидає чиновник фото у Facebook. І всі знають, що поруч на фото – його коханка. І жінка знає. Всі знають, і всі мовчать. До речі, це мовчання прямо пропорційне посаді чоловіка і розміру його… заробітної плати.

Може, в тривалих стосунках хтось і вважає за потрібне пробачати зради, але, як каже моя мама, «ще я за чоловіками в черзі не стояла». Побережіть свої нерви, відпускайте ситуацію, а зрадників – до тих, до кого вони рвуться. Кажуть, якщо зрадив одного разу – то може зрадити і ще раз.

Марта Баранецька

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!