Ініціативна група підписала з кандидатами декларацію про надання Івано-Франківську статусу юридичної особи публічного права

 • В Івано-Франківську ініціативна група “Про надання територіальній громаді міста Івано-Франківська статусу юридичної особи публічного права” зустрілася із кандидатами на посаду міського голови, та представники політичних сил депутатами до обласної та міської рад на виборах, які відбудуться 25 жовтня

  На круглому столі були присутній представник «Народної ради Прикарпаття» Любомир Волосянко, обласної «Просвіти» Євген Романишин, Марія Пуфалок ГО «Берегиня роду», член ініціативної групи зі створення територіальних громад Олена Стефурак, співголова «кредитного майдану Івано-Франківська» Андрій Восполенко,  член ініціативної групи, активіст Сергій Чирва та Василь Томашевський,  із кандидатів на посаду міського голови  прийшли Андрій Корнієнко та Володимир Чорноус.

  За словами координатора ініціативної групи, Володимира Ротару, учасники вирішили зібратися з представниками, щоб напрацювати спільне рішення. «Рішення носить декларативний характер, тобто нам повинні надати це право, а ми маємо визначити мету і працювати в цьому напрямку далі», – зазначив координатор.

  За словами активістів, влада – це не щось недоторканне. Тому люди повинні контролювати владу, та вимагати виконувати задачі, які поставлені перед ними.

  Як зазначив активіст Чирва, люди не розуміють що таке територіальна громада.  “Яка б влада не була, але громада має її контролювати. Власність належить громаді, але з нею ніхто не рахується”, -акцентував активіст.

  Так, Володимир Чорноус зазначив, що  в Україні лише 3% дорослих українців є членами партій.

  “Закон про місцеві вибори сформульований так, що  громадяни не мають права обиратися на виборах, якщо не є членами партій, бо мають самостійну позицію, а не партійну. Тобто у 97% українців забрали право йти на вибори. В даному випадку було б мудро вимагати від ВРУ закону “Про місцеві референдуми”, адже він не потребує затвердження будь-яким іншим органом”, – зазначив кандидат у мери Володимир Чорноус.

 • Також він висловив застереження, що у середу 21 жовтня депутати під час сесії міської ради можуть не підтримати даний проект-рішення, щодо надання Івано-Франківську статусу юридичної особи публічного права.

  Враховуючи думку громадськості, ініціативна група запропонувала підписати спільну декларацію реформування місцевого самоврядування в Івано-Франківську.

  IMG_1708 (2) IMG_1710 (2) IMG_1712 (2) IMG_1713 (2)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!