Інноваційність та енергоефективність: у Бурштині діти вчаться економити ресурси

  • Днями до Бурштина завітали школярі із Зеленодольська Дніпропетровської області та Добротвора, що на Львівщині. Разом із учнями трьох місцевих навчальних закладів діти освоюватимуть ази проекту ДТЕК «Енергоефективні школи», навчаться економити природні ресурси, берегти довкілля, управляти комунальним господарством, а також здобудуть друзів із різних куточків країни.

    Проект розроблений компанією ДТЕК, відповідає вимогам освітньої реформи та сертифікований Міністерством освіти України. Складається він із двох частин. У першій діти освоюють онлайн-курс з енергоефективності й абетки ЖКГ. Наступним етапом є міжрегіональне навчання між школярами із 16 міст, впродовж якого діти знайомляться між собою, обмінюються знаннями, досвідом та навичками. Не лише досягають спільного результату, а й знайомляться та здружуються.

    Катерина приїхала із Зеленодольська. Дівчина розповідає, що у Бурштині її, як і решту її товаришів, прийняли надзвичайно тепло. Школярка уже встигла знайти нових друзів, познайомитися із членами своєї інноваційної команди.

    Основним здобутком цього проекту є те, що не лише діти, але й їхні батьки вчаться економити ресурси, Аліна Зуйковська, менеджер дирекції з регіональної політики в ДТЕК Енерго, розповідає: «Результати проекту тішать, як і те, що діти отримують знання у нестандартній, цікавій та корисній формі».

    Паралельно триває і онлайн навчання, доступ до нього мають усі охочі. Наразі на ресурсі зареєстровані 1000 шкіл з усієї країни, а у проекті взяли участь 270 тисяч школярів, їхніх батьків та педагогів.

    Проект «Енергоефективні школи» заснований компанією ДТЕК кілька років тому. Вимоги часу – вміти правильно розподіляти енергію, енергетичну і теплову, воду, а завдяки проекту діти отримують базові знання щодо економії енергії і раціонального використання ресурсів.

    «Діти виростуть, і це буде те покоління, яке дбатиме про екологію, крім того, навчить своїх батьків азам економії. Ще один важливий аспект проекту – це об’єднання дітей з різних регіонів, особливо зі Сходу та Заходу. У такій формі знання набуваються значно скоріше, а отриманий досвід залишається назавжди», – зауважує директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Денис Шмигаль.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!