Іноземні делегати вражені виробничим оснащенням франківського хлібокомбінату

Нещодавно на базі ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат» відбувся практичний семінар для представників литовської фірми «Dovaina», яка є виробником обладнання для харчової промисловості.

Під час семінару делегати з Литви, Іспанії, Румунії та Чехії ознайомилися з роботою енергозберігаючої системи транспортерів для охолодження, нарізки і пакування хлібобулочної продукції, яку ввели в експлуатацію на підприємстві ще в 2017 році.

Коли іноземні гості прибули до Івано-Франківська, то спершу були впевнені, що нічого нового не побачать. Й тому їхали на завод навіть дещо розчаровані – місто дуже малесеньке, мовляв, чим тут можуть здивувати? Коли ж делегати зайшли до цеху хлібокомбінату, то першим словом було «Вау!».

Система транспортерів для охолодження, яку використовують на хлібокомбінаті, дає можливість порізати і упакувати продукцію вже через 2,5 години після випічки. Тож хліб не вистигає природним шляхом, що зазвичай триває близько чотирьох годин, не починає черствіти. Саме тому на полиці магазинів потрапляє найсвіжіший хліб. Також система дозволяє не порушувати охолоджувальні процеси під час пакування, відповідно, якість хліба дуже висока. Окрім цього, техніка дає можливість уникнути ризиків людського фактору. А це означає цілковиту безпечність продукції.

«Івано-Франківський хлібокомбінат справді дуже здивував нас, – каже представниця делегації, комерційний директор литовської фірми «Dovaina» Ілона Сукацкієне. – Дуже високий рівень організації та автоматизації виробничих процесів, які максимально сприяють досягненню операційної ефективності. Про систему охолодження на виробництві замислюються і встановлюють лише досвідчені виробники, які найперше цінують якість та дбають про безпечність продукції. На теренах Європи ось такий спіральний кулер мають лише 7% виробників хлібобулочної продукції. Тому щира подяка за відкритість, яку демонструє компанія та професійні коментарі інженерної команди Івано-Франківського хлібокомбінату».

А делегати з Валенсії були вражені масштабами виробництва. У них більше розвинена мережа дрібних пекарень.

Як розвідає директор хлібокомбінату Світлана Криворучко, за останніх кілька десятків років завод пройшов шлях повного технологічного оновлення, якісної реконструкції, освоєння нових видів продукції і сьогодні може сміливо називатися сучасним підприємством європейського зразка, а його продукція є конкурентоздатною на європейських ринках. У цей процес вклали понад 13 млн. доларів США.

Оснащення хлібокомбінату укомплектоване найкращими зразками хлібопекарського обладнання провідних українських та європейських виробників. Така модернізація знижує енергоємність продукції і затрати трудоресурсів. Усі ці фактори дають можливість зменшити собівартість продукції та водночас покращити її якість.

Також на заводі трансформували систему експедиції, дотримуючись німецьких стандартів. Керівництво перейшло на європейську систему НАССР, яка забезпечує ефективний контроль безпеки на всіх ланках виробництва.

Нагадаємо, ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат» є основним постачальником  хлібобулочної продукції на Прикарпатті, частково у Львівській і Тернопільській областях. Підприємство входить до складу одного з найбільших холдингів із виробництва хлібопродуктів в Україні «Хлібні інвестиції». Основу широкої  мережі «Івано-Франківського хлібокомбінату» складають 70 фірмових торгових точок у місті й області.

Завод забезпечує роботою понад півтисячі містян. Щодоби тут виробляють більше 45 тонн хлібобулочних виробів.

Продукція хлібокомбінату виготовлена за традиційними технологіями з використанням лише натуральних компонентів. До речі, всі булочки тут виробляють тільки вручну, начинки готують самі. Сировину, яку використовують для випікання хлібобулочних виробів, попередньо тестують у контрольно-виробничій лабораторії заводу.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!