Інспектор Марцінків, або Як мер Франківська перевірив функціонування касових апаратів у міській лікарні

 • Відповідно до розпорядження міського голови відтепер усі міські лікувальні установи повинні бути оснащені касовими апаратами для благодійних внесків.

  У Центральній міській клінічній лікарні таких апаратів вже є п’ять. Їхнє функціонування, переваги та недоліки оглянув 9 лютого Руслан Марцінків разом зі своїм заступником Олександром Левицьким.

  До цього благодійні внески заносились лише до журналу реєстрації, що унеможливлювало чіткий контроль за фінансовим потоком. Це викликало чимало нарікань від пацієнтів, тому міський голова прийняв рішення організувати збір благодійних коштів через касові апарати. Зараз таке обладнання присутнє лише в ЦМКЛ і в міській поліклініці №3. Однак, за словами Руслана Марцінківа, це лише пілотний проект і найближчим часом усі лікувальні заклади міста будуть оснащені касовими апаратами.

  Окрім касових апаратів благодійні внески можна оформити і через банк, маючи розрахунковий рахунок установи. Такі платежі також будуть фіксуватися і вноситись до відомчої звітності. Усі кроки міської влади щодо організації небюджетних надходжень у лікувальні заклади тепер направлені на їх облік та прозорість.

  Найбільш витратними на базі ЦМКЛ виявились операції та аналізи, які потребують залучення вартісного обладнання, такі як: рентген, томографія, УЗД тощо. Приміром, технічний огляд одного томографа у рік становить понад 100 тис. грн. Саме тому такі галузі медицини найбільше потребують фінансування, в тому числі і за рахунок внесків пацієнтів.

  1455031183_z-zavduvachem-rentgenvddlu_izmen.razmer 1455031192_na-kas-u-cmkl_izmen.razmer 1455031251_rozpovdaye-pro-blagodyn-vneski_izmen.razmer 1455031258_priymalnomu-vddlenn_izmen.razmer

  Нагадаємо, 4 лютого Руслан Марцінків разом з начальником управління транспорту та зв’язку Олегом Ганчаком та начальником департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Михайлом Смушаком влаштували рейд маршрутками.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!