Інтерв’ю, аплодисменти та велика сцена: франківські театрали розповіли про гастролі у Польщі

 • Сьогодні, 7 серпня, актори Івано-Франківського облмуздрамтеатру розповіли про те, як пройшли їхні насичені гастролі до Польщі.

  Театралів запросили для того, щоб взяти участь у 21-ому Шекспірівському фестивалі у Гданську.

  Напередодні ми їздили оглянути територію, для нас це було дуже цікаво. Ми вперше вибралися з підвалу, коли ти потрапляєш у такий зал – це неможливо передати словами. Такі речі викликають у мене азарт, але це також була величезна відповідальність“, – ділиться враженнями Ростислав Держипільський.

  Він також розповів, що це вперше у Шекспірівському театрі на головній сцені виступав український театр, а також висловив подяку усім акторам, запрошеним та музикантам, які допомогли вдало виступити на фестивалі.

  “Це дуже складно, бо новий майданчик, актори мали орієнтуватися на ходу, адже це зовсім інший простір. На сцені спеціально для “Гамлета” створили другий поверх, потрібно було зорієнтуватися зі світлом та музикою”, – розповідають актори.

  Чутки про франківський “Гамлет” у Польщі розійшлися дуже швидко, тому театральну групу попросили зіграти ще одну виставу. Незважаючи на те, що європейці дуже стримані у своїх емоціях, розповідають актори, зал аплодував стоячи.

  Попри насичений графік, франківці встигли також відпочити, скупатися, поспілкуватися з іноземними глядачами та журналістами і навіть подивитися інші вистави, зокрема – хорватського “Гамлета”.

  Актори також розповіли, що їх з різними виставами запрошують на різні фестивалі у Дніпрі, Кропивницькому, Тернополі, знову до Польщі та Італії. Зараз театр ще вирішує, куди вирушать наступного разу. З гастролями “Гоголь Фесту” теж поки що вирішують, адже фестиваль популярний, але бракує фінансування.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!