Інтервал між двома щепленнями CoviShield збільшили до 90 днів

 • За рекомендаціями Національної технічної групи експертів Міністерство охорони здоров’я збільшило інтервал між щепленнями імунобіологічним препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів. 

  Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко

  “Враховуючи позицію НТГЕІ та результати міжнародних досліджень оперативний штаб МОЗ прийняв рішення, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при застосуванні вакцини від Oxford/AstraZeneca виробництва Serum Institute of India та SK Bioscience, доцільно збільшити початковий інтервал між дозами. Це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4 – 12 тижнів”, – йдеться в його повідомленні.

  Обговорювати доцільність збільшення терміну почали після того, як 6 березня 2021 року в журналі The Lancet була оприлюднена інформація щодо ефективності однодозної схеми вакцинації з введенням другої, ревакцинальної, дози через 12 тижнів. 

  Раніше за проміжними результатами чотирьох рандомізованих контрольованих досліджень, проведених у Бразилії, Південній Африці та Великобританії, для швидкого досягнення найбільшої користі для здоров’я уряд Великобританії прийняв політику введення якомога більшої кількості перших доз та відтермінування другої дози вакцини ChAdOx1 nCoV-19 до 12 тижнів після введення першої дози. 

  За словами Ляшка, при аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. 

  Зі стратегією імунізації з більшим інтервалом ефективність вакцини була значно вищою: 81,3% після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше.

  За результатами цієї публікації збільшили до 12 тижнів інтервали між першою та другою дозою рекомендували своїм міністерствам також експерти Канади, Німеччини, Франції.

  За словами Ляшка, впровадження цієї рекомендації потребуватиме від МОЗ України незначного корегування підходів до проведення вакцинальної кампанії на перших етапах. 

  Читайте також: Близько десяти країн ЄС призупинили щеплення вакциною AstraZeneca

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!