20 січня відбулось позачергове засідання сесії Івано-Франківської міської ради. При розгляді змін до податку на нерухоме майно «Об’єднання «Самопоміч» запропонувало свій проект рішення. Втім пропозиція не набрала достатньої кількості голосів. Фракції ВО «Свобода» та БПП «Солідарність» не голосували за нього. Детальніше про це голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Кулинич розповіла «Галицькому кореспонденту».
– Пані Ірино, які саме зміни запропонувало «Об’єднання «Самопоміч»?
Ми запропонували проект рішення щодо зменшення або залишення на тому самому рівні ставок у сплаті податку на нерухомість для представників бізнесу. Це пов’язано з тим, що є великі зміни у податковому кодексі, які стосуються легальної оплати праці найманих працівників і оплати єдиного соціального внеску. Тому будуть накладатися дуже великі штрафи при перевірках, якщо буде виявлений неоформлений працівник. Ми хотіли, щоб податок на нерухомість залишився на тому ж рівні, що й у 2016 році. Це не є такі великі кошти, але кожна сума – це додаткова оплата бізнесу в міський чи державний бюджет.
На жаль, депутатський корпус не зовсім підтримав цю пропозицію. Але разом з цим, депутати підтримали пропозицію і міський голова дав доручення відповідним структурним підрозділам, щоб тим промисловим підприємствам, які не мають земельних ділянок у постійному користуванні, а орендують, дати преференції, щоб навантаження на сплату земельного податку для них було дещо меншим. Тому на наступний раз ми чекаємо такі пропозиції і надамо преференції представникам промислового бізнесу.
– Пропозиція стосується всього бізнесу?
На сесії ніхто не показав переліку підприємств чи підприємців, кому надаються такі преференції. Тому я запропонувала, щоб саме на наступний раз ми розглянули ці підприємства промисловості, оскільки вони є легальними та великими платниками податків. Ми повинні сприяти їхньому розвитку.
– Як думаєте, це дасть змогу наповнити бюджет і легалізувати найману працю?
Звісно. Найбільша питома вага наповнення міського бюджету – це податок з доходів фізичних осіб. Зараз буде найбільшим навантаженням на весь бізнес. Тому я вважаю, що ми повинні надати його представникам преференції щодо податку на нерухомість і земельного податку, щоб вони могли збільшувати оплату праці своїм працівникам. Це велика допомога й працівникам підприємства.
– А як щодо малого та середнього бізнесу?
Не секрет, що малий і середній бізнес у нас не повністю легалізував оплату праці і наймані працівники отримують зарплату в конвертах. Разом з тим я вважаю, що це не зовсім правильна позиція держави, оскільки люди мають велике навантаження на комунальні послуги та хочуть отримати якнайбільшу субсидію. Тому вони реєструються офіційно десь на 0, 25% чи 0, 5% ставки і відповідно представники бізнесу також не мають достатніх обігових коштів, щоб виплачувати легальну заробітну плату. Але рано чи пізно ми повинні розпочати цю роботу. Зараз велике навантаження буде на органи місцевого самоврядування. Разом з тим ми повинні сприяти тому, щоб бізнес не закривався, бо зараз дуже багато фізичних осіб підприємців скасовують реєстрації через велике податкове навантаження.