Іспанія приєдналася до угоди ЄС щодо постачання боєприпасів в Україну

 • Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес підписала проєктну угоду про спільне придбання боєприпасів країнами-членами ЄС для поповнення своїх запасів та продовження надання підтримки для України. Про це інформує Cadena COPE, передає УНН.

  Маргарита Роблес підписала угоду після “необхідних адміністративних формальностей”, як повідомили в Міноборони Іспанії.

  Відомо, що 18 країн підписали угоду про інвестування 2 млрд євро в постачання Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом 12 місяців для посилення підтримки Києва. Проєкт, який просуває Європейська оборонна агенція, фінансуватиметься Європейським фондом миру і дасть змогу “терміново розв’язати проблему нестачі боєприпасів” та “збільшити можливості європейської промисловості для задоволення нинішніх і майбутніх потреб”.

  Як зазначає Міністерство оборони Іспанії, це перший випадок, коли ЄС використовує механізм спільних закупівель озброєнь, який дасть змогу “скоротити витрати” і “уникнути ризиків затримок через несподівані зміни попиту”. План має три напрямки.

  Перший полягає в тому, щоб якнайшвидше доставити в Україну запаси боєприпасів, які країни ЄС вже мають чи замовили в промисловості й отримають до 31 травня.

  Боєприпаси можуть бути західного або радянського типу, також можна буде поставити ракети, якщо їх запросить Україна.

  До теми: На кордоні з Росією має бути міцний мур – посол Німеччини

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!