2014 рік став переломним для Івана Гарасимка, як і для більшості українців. Його зацікавлення політикою у той нелегкий час переросло у дещо більше. Саме тоді він і вирішив вступити в політичну партію «Самопоміч» та балотуватись у депутати Івано-Франківської міської ради.
Йшов з простим меседжем
Народився Іван Гарасимко в селі СеменівкаГороденківського району. Батько Івана – вчитель, а мати – працівниця медичної сфери. Як і батьки, Іван теж хотів допомагати людям, тому вступив до Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Коли амбіційний Іван зрозумів, що політика – це його покликання, то вирішив стати народним обранцем Івано-Франківської міської ради. На той час він вже жив в Івано-Франківську, тому бачив і розумів проблеми міста. «Я пішов до людей з простим меседжем. У мене не було багато грошей, тому я просто говорив з виборцями, розповідав про себе, нічого не обіцяв», – пригадує Іван. Єдине, що він тоді сказав,– що робитиме все, аби допомагати франківцям. «Вже тоді я роздавав номер свого мобільного. Завдяки цьому зараз маю велику базу виборців, які мені можуть подзвонити, а з популяризацією соціальних мереж – просто написати», – наголошує Гарасимко.
Робота в міськраді
За час своєї каденції Іван вважає, що найбільшим його досягненням стало розроблення проєкту рішення про наглядові ради на комунальних підприємствах: «У місті, на жаль та не на здивування, є дуже зручна схема: у статутні фонди підприємств заливають гроші, а звідти витягують, скільки і кому треба». Щоб контролювати, на що йдуть ці гроші, Гарасимко запропонував створити на комунальних підприємствах наглядові ради. Та колеги із сесійної зали його не підтримали. «Я вважаю, це великий сором міської ради, бо прозорість діяльності підприємств, а особливо комунальних, повинна викликати довіру у людей», – наголошує Іван.
Округ, на якому вибрали Гарасимка, цілком сприяє плідній співпраці. На жаль, не всі питання франківців можна було вирішити, але зроблено чимало. Наприклад, завдяки Івану вдалось відкрити чотири дитячих майданчики, провести різноманітні ремонтні роботи, замінити мережі тощо. Також він долучився до створення трьох великих ОСББ і двох прибудинкових комітетів в межах його округу.
«Чи виправдав я довіру виборців? На це питання мені важко дати відповідь. Оцінювати мене мають люди на наступних виборах», – наголошує депутат. Іван стверджує, що він завжди намагався бути відкритим, комунікабельним і відповідальним. За весь час у міській раді пропустив тільки одне засідання сесії та не пропустив жодного засідання комісії. Люди часто підходять до Гарасимка просто на вулиці і просять допомоги. «І мені приємно, бо можу так легко спілкуватися з ними. Я розумію, що бути депутатом – це моя робота, нехай вона і базується на громадських засадах», – зазначає Іван.
Проблеми міста
В Івано-Франківськудепутат бачить декілька великих проблем, які потребують вирішення. Перша – це створення великого індустріального парку. «Нам необхідно розвивати такі майданчики, щоб до нас заходили великі підприємства», – пояснює він. Гарасимко пригадує ситуацію, що давніше до міста мала намір«зайти» одна фірма, але не знайшлось землі для її діяльності. Через цей прикрий інцидент підприємці освоїлись у Вінниці. «А це могли би бути великі інвестиції в бюджет міста, та й з’явилося б 2000-3000 додаткових робочих місць», – каже Іван.
Зараз триває процес децентралізації в країні, тож рано чи пізно в Івано-Франківську створять ОТГ. Гарасимко надіється, що всі навколишні села, згідно з перспективним планом, приєднаються до міста. Завдяки цьому Івано-Франківськ має зміцніти, буде багато нових земель, на яких і можна буде будувати нові підприємства. А це, до речі, вирішить іншу проблему: жителі будуть мати перспективу великого заробітку, не виїжджаючи за межі країни. «І знаєте, я б хотів потрапити у Верховну Раду України, бо, будучи там, я б зміг допомогти запрошувати до нашого з вами міста великих інвесторів», – каже Іван Гарасимко.
Крім того, він називає й інші проблеми міста. Бюджет Івано-Франківська на 2019 рік – понад три мільярди гривень, і цього вже не вистачає. Наразі бракує 700 мільйонів, і якщо так далі піде, то цифра може зрости.«Але бюджет нашого міста спокійно може сягати 5-6 мільярдів. Звідки цим грошам взятися? Знову ж таки, від інвесторів.Якби я був у Верховній Раді, це питання точно б було легше вирішити», – стверджує Іван.
Важливі питання
На сьогодні в Україні триває виборчий процес, і Гарасимко називає декілька основних речей, які новому нардепу від Івано-Франківська потрібно буде контролювати та лобіювати:
- Коли створиться Івано-Франківська ОТГ, всю землю, яка є за межами населених пунктів, треба буде передати в комунальну власність. Це варто зробити, щоб громада отримала ресурси і могла правильно ними розпоряджатися, зокрема здавати в оренду інвесторам.
- Збільшити бюджет міста.
- Необхідність проведення перепису українського населення.«Минулий перепис відбувався ще за Царя-Гороха… Можливо, нас вже є 30 мільйонів. Це важливо», – пояснює Гарасимко.
- Необхідність зробити аудит Пенсійного фонду і створити реєстр отримувачів соціальних виплат. «У нашій країні ніхто цим не займається, а треба знати, які точно в Україні соцвиплати існують, а чого не було і немає. Часто пільги взагалі роздаються наліво і направо», – акцентує Іван.
- Збільшення витрат на сектор оборони. «У нас триває війна. Не АТО, не ООС, а війна. Тому треба приділяти особливу увагу обороні», – наголошує депутат.
- Притягнення до відповідальності корупціонерів. «Ганьба для всіх попередніх скликань ВРУ – це нескасування депутатської недоторканості. Якщо б я потрапив до парламенту, то хотів би саме за це рішення проголосувати в першу чергу», – підсумовує Іван Гарасимко.
Людмила ОЛЕНЮК