Івано-Франківщина поглибить співпрацю з Європейським Союзом

 • Сьогодні, 18 листопада, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

  Олександр Зрайко, директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації, розповів про міжнародну допомогу для Прикарпаття.

  “Це і культура, і спадщина, і інфраструктура, і збереження довкілля. До прикладу, маємо проєкти ПРОМІС, DESPRO, USAID і так далі. Реалізовано чимало проєктів, і процес триває. Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, відновлення обсерваторії на горі Піп Іван, проєкт “Світ карпатських розет” тощо. Їх є багато, а ще більше мікропроєктів”, – сказав Олександр Зрайко.

  За його словами, найбільше допомагають Україні Європейський Союз та США. Останнім часом все активнішою стає діяльність програм Транскордонного співробітництва – це країни Карпатського регіону.

  “Ми постійно звертаємось до ОТГ з пропозицією передбачити у своєму штаті людину, яка займатиметься міжнародною технічною допомогою. Готові проводити для них тренінги і семінари. А ще донори завжди вимагають співфінансування, тож ми готові розробити відповідну обласну програму”, – додав Зрайко.

 • Голова ОДА Денис Шмигаль зазначив, що у наступному році Івано-Франківщина поглибить співпрацю з Європейським Союзом. Це буде передбачено у Стратегії розвитку Прикарпаття на 2021-2027 роки. Він також закликав ОТГ формувати свою добру грантову історію, адже це допоможе отримувати фінансування.

  Читайте також: Акциз на пальне принесе 200 мільйонів у бюджети громад Прикарпаття

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!