Івано-Франківщина поглибить співпрацю з Європейським Союзом

Сьогодні, 18 листопада, в Івано-Франківську відбулася щотижнева нарада голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів виконавчої влади.

Олександр Зрайко, директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації, розповів про міжнародну допомогу для Прикарпаття.

“Це і культура, і спадщина, і інфраструктура, і збереження довкілля. До прикладу, маємо проєкти ПРОМІС, DESPRO, USAID і так далі. Реалізовано чимало проєктів, і процес триває. Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, відновлення обсерваторії на горі Піп Іван, проєкт “Світ карпатських розет” тощо. Їх є багато, а ще більше мікропроєктів”, – сказав Олександр Зрайко.

За його словами, найбільше допомагають Україні Європейський Союз та США. Останнім часом все активнішою стає діяльність програм Транскордонного співробітництва – це країни Карпатського регіону.

“Ми постійно звертаємось до ОТГ з пропозицією передбачити у своєму штаті людину, яка займатиметься міжнародною технічною допомогою. Готові проводити для них тренінги і семінари. А ще донори завжди вимагають співфінансування, тож ми готові розробити відповідну обласну програму”, – додав Зрайко.

Голова ОДА Денис Шмигаль зазначив, що у наступному році Івано-Франківщина поглибить співпрацю з Європейським Союзом. Це буде передбачено у Стратегії розвитку Прикарпаття на 2021-2027 роки. Він також закликав ОТГ формувати свою добру грантову історію, адже це допоможе отримувати фінансування.

Читайте також: Акциз на пальне принесе 200 мільйонів у бюджети громад Прикарпаття

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!