Івано-Франківськ – лідер за темпами зростання будівництва

 • Як повідомляє Державна служба статистики України, лідером за обсягами виконання будівельних робіт у січні-червні 2018 року залишається Київ. Першість серед міст з найбільшими темпами зростання обсягів будівництва утримує Івано-Франківська область з рекордним приростом у 141,5%.

  Аналітичний центр будівельної компанії «Благо» дослідив історію розвитку ринку нерухомості міста і з’ясував основні фактори, що призвели до «будівельного буму».
  Як не дивно, до зародження та активного розвитку будівництва міста, яке почалося у 2000-х, чи не найбільше спричинилася економічна криза країни, еміграція робочої сили та девальвація національної валюти. Нерухомість стала надійним джерелом збереження коштів для заробітчан, які прагнули забезпечити майбутнє сім‘ї. Зародження попиту призвело до активного зростання кількості будівельних компаній. З огляду на стабільний грошовий потік та постійну зацікавленість у нерухомості, кількість новобудов поступово зростає, підтверджуючи суперечливу тенденцію: знецінення гривні означає підвищення попиту на первинному ринку.
  Чому Івано-Франківськ став магнетичним містом для будівельників та інвесторів?

  Експерти мають на це кілька варіантів відповіді:

  • Географічне розташування

  Івано-Франківськ має розвинене сполучення з усіма районами та іншими областями, а також близькість до країн Євросоюзу. Це приваблює мешканців районів і сіл переїхати в обласний центр. В Івано-Франківську чудова природа, це екологічно сприятливе для життя місто, тут багато парків, дві річки, майже з усіх частин міста з верхніх поверхів будинків видно Карпати. Це неабияк подобається мешканцям та приваблює жителів інших міст.

  • Бізнес та економіка

  Івано-Франківськ – відносно молоде місто, яке активно розвивається. У 2018-му році воно втретє здобуло Приз Європи (оголошено президентом Парламентської асамблеї Ради Європи, що призначається для того міста, яке найактивніше просуває європейські ідеї), а також визнане одним з найкращих міст для життя. Іноземні інвестиції, міжнародне співробітництво, розумна і прогресивна молодь, успішне ведення малого та середнього бізнесу, розвиток освіти – це суттєві переваги для мешканців. Більшість населення – молодь, яка стікається з різних регіонів країни та з іноземних держав. Це дало поштовх до будівництва абсолютно нових сучасних житлових комплексів з новітніми технологіями і якісною інфраструктурою, як-от район Manhattan. Елітне житло теж має великий попит. Комплекс апартаментів «Парус» приваблює керівників великих підприємств і топ-менеджерів найуспішніших компаній країни та іноземних бізнесменів.

  • Зміна цінностей і поглядів

  Сучасна молодь поступово втрачає зацікавленість у веденні сільського господарства, прагне до якісних змін, починаючи з місця проживання та нового стилю життя. Місто дає можливість реалізувати свій потенціал, отримувати гідну оплату праці та спонукає до саморозвитку. Нове покоління приваблює саме міський спосіб життя як перспектива кращого майбутнього.

  • Ціна

  Вартість новозбудованого житла в обласному та районних центрах суттєво нижча, ніж у сусідніх областях. Середня ціна квадратного метра – 9 900 грн., тоді як у Львівській області – 13 000 грн., Тернопільській області – 10 300 грн.

  • Конкуренція та якість

  На ринку нерухомості збільшилась кількість будівельних фірм, відповідно, зросла конкуренція. Забудовники намагаються використовувати сучасні технології будівництва, високоякісні матеріали, створюючи продумане планування квартир та пропонуючи унікальні архітектурні рішення.
  Підсумовуючи всі фактори, бачимо, що Івано-Франківськ та область загалом мають значний потенціал для розвитку будівельної сфери, підкріплений фінансово та затребуваний з боку інвесторів. Купити якісні квартири в Івано-Франківську можна у ЖК Comfort Park, «Паркова алея», містечку «Соборне», смарт-квартири – у районі Manhattan, помешкання еліт-класу – у ЖК Parus та Franko River Club від будівельної компанії «Благо».

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!