Івано-Франківськ посів друге місце у рейтингу міст України

 • До рейтингу увійшли 24 найбільших міста країни.

  Редакція “Фокуса” вибрала 16 критеріїв, за якими оцінювалися їхні якості. Максимально можна було набрати 125 балів.

  Так, перше місце отримав Тернопіль. Із 2020 року в Тернополі і області тривають ремонтні роботи у межах програми “Велике будівництво” — це найкраща новина для містян, оскільки місцеві дороги славляться неймовірною розбитістю.

  За минулий рік відремонтували 162 км доріг державного значення, на 2021-й запланували ремонт ще 200 км. Зокрема, кладуть асфальт на об’їзній трасі навколо Тернополя, ведуть шляхи від обласного центру до менших міст і сіл. У населених пунктах крім проїжджої частини облаштовують тротуари, велодоріжки та освітлення.

  Друге місце тримав Івано-Франківськ.

  Головною темою на порядку денному Івано-Франківська залишається коронавірус. Місто важко пережило дві хвилі епідемії восени 2020-го і на початку цього року. У лютому міські лікарні були переповнені, пацієнти лежали в коридорах і їдальнях, прийом нових пацієнтів припиняли.

  У березні мер міста Руслан Марцінків заявив про те, що ситуація критична, оскільки захворюваність і смертність були на найвищому рівні за весь час епідемії. Одночасно в місті проходили проти карантинних обмежень демонстрації з вимогою відкрити ринки і магазини, попри статус “червоної зони”.

  Нині в Івано-Франківську така ж складна ситуація з вакцинацією населення. У місті щеплено 44 тис. осіб з 230 тис., серед педагогів також низький рівень вакцинації — 80% колективів вакцинувалися лише в 10 з 42 міських шкіл, це означає, що вони не зможуть очно працювати під час погіршення епідемічної обстановки.

 • Тому мерія використовує метод батога і пряника: вакцинованим обіцяють сплачувати проїзд у громадському транспорті та безкоштовні квитки на футбол, а нещеплених службовців комунальних підприємств погрожують звільнити.

  Міст, який будують до мікрорайону Пасічна, увійшов в програму “Велике будівництво”, до кінця року на нього обіцяють виділити 100 млн грн. Завершити роботи планують у 2022 році.

  Далі у рейтингу міст йдуть Хмельницький, Вінниця та Рівне.

  До теми: три прикарпатські міста потрапили у ТОП-100 рейтингу прозорості

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!