Івано-Франківськ продаватиме непотрібне майно через електронні торги

 • Сьогодні, 23 січня, відбулось підписання меморандуму про реалізацію комунального майна між Івано-Франківською міською радою та державним підприємством “СЕТАМ” OpenMarket.

  СЕТАМ – це відкрита система онлайн-аукціонів з продажу майна, яка дозволяє продати будь-яке майно, – і, в тому числі, залучити кошти для бюджету. Аукціони проходять чесно, відкрито та прозоро, будь-хто може побачити, які ціни пропонують покупці і хто виграв право придбати той чи інший лот. Система використовує криптографічну технологію Blockchain.

  “В бюджеті будь-якого міста менше грошей, ніж необхідно для його розвитку, – це аксіома як для Херсона, так і для Нью-Йорка. Напрямки витрат завжди знайдуться: зношена інфраструктура, комунальний транспорт, школи та лікарні, дороги, утеплення будинків та ремонт громадських споруд. Проте, місто має й джерела доходів: податки та власність – останньої часто доволі багато. Це може бути автотранспорт, будматеріали, непотрібне майно комунальних підприємств, будівлі та споруди. Якби майно перетворити на гроші, то замість збитків воно давало б місту розвиток”, – розповідає Віктор Вишньов, генеральний директор ДП “Сетам” OpenMarket.

  За його словами, технологію “блокчейн” неможливо зламати, тож це виключає вплив недоброзичливців на технічну сторону аукціону.

  “Такий крок для продажів майна є великим позитивом. Івано-Франківська міська рада рухається у правильному напрямку. Ми збільшимо надходження коштів до бюджету на 15-20%”, – сказав міський голова Руслан Марцінків.

  Нагадаємо, міська рада здала в оренду майже 500 об’єктів комунального майна.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!