Івано-Франківськ став лідером України у метрології та витратометрії газу

 • Державне підприємство “Івано-Франківськстандартметрологія” є лідером України у метрології та витратометрії газу.

  Про це розповів начальник центру наукового забезпечення вимірювань обліку газу Петро Джочко, пише “Суспільне”.

  За його словами, у перспективі “Івано-Франківськстандартметрологія” може стати регіональним лідером серед сусідніх країн, таких, як Білорусь і Молдова. У серпні цього року підприємство отримало завершальний звіт щодо міжнародних звірень.

  “Наш метр кубічний максимально наближений за своєю метрологічною характеристикою до національних еталонів Німеччини, що є вагомим результатом, оскільки Німеччина вважається одним із світових лідерів у метрології і в витратовимірювальній техніці”, – розказує Петро Джочко.

  На підприємстві розробили технічну можливість для обладнання, з допомогою якої вперше в Україні зможуть повіряти лічильники газу діаметром 400 міліметрів.

  “Це вже дуже високий рівень вимірювання, дуже високий рівень точності. Що вона дає в економіку, це підвищення рівня точності – за що взяв, за те купив. Це мова про промислові об’єми, де похибка в одну десяту може перевестися в гривневому еквіваленті в дуже значну суму”, – зазначає Джочко.

  За цей рік підприємство повірило приблизно 400 ультразвукових лічильників, які експлуатують по всіх магістральних газопроводах України.

  У вересні державне підприємство “Івано-Франківськстандартметрологія” отримало статус наукової організації, який передбачає підтримку держави.

  “Ми є одним з чотирьох наукових метрологічних центрів Мінекономіки України. У вересні отримали підтримку держави. Ми пройшли державну атестацію та внесення до державного реєстру державних установ. Ці підприємства мають певні пільги при оподаткуванні”, – каже Петро Джочко.

  Також, за його словами, 70% від прибутків скеровують на науково-технічний розвиток підприємства, на оновлення експериментальної та випробувальної бази.

  До речі, наразі ведуться перемовини щодо укладення договорів із Грузією та Казахстаном, які хочуть співпрацювати з нашою Стандартметрологією.

  До теми: Україна цієї зими може розпочати експорт газу до ЄС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!