Івано-Франківськ увійшов до числа кращих міст зі сприятливим бізнес-кліматом

  • Шість міст — Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Тернопіль та Чернігів — є містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням.

    Такими є результати дослідження “Індекс конкурентоспроможності міст України 2019/2020”, яке провела Програма Агентства США з міжнародного розвитку  “Конкурентоспроможна економіка України” спільно з компанією “Інфо Сапієнс”, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Повний звіт ІКМ 2019/2020 та рейтинг усіх міст можна переглянути за посиланням. Про це інформує пресслужба Кабміну

    Для вимірювання ІКМ 2019/2020, Програма USAID КЕУ у партнерстві з компанією “Інфо Сапієнс” провела масштабне опитування, перша хвиля якого охопила 23 обласні центри України та місто Київ. Опитали 5 тисяч 115 суб’єктів підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та про зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.

    За результатами проведеного опитування та зібраних статистичних даних із міст, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій підготовлено звіт та рейтинг міст-учасників. Різниця у значенні ІКМ для 1-го та 24-го місця більше ніж подвійна, — 72,69 до 31,62, що свідчить про суттєву різницю у діловому кліматі, політиці місцевих рад, та як результат, — конкурентоспроможності кожного міста. Наступні дві хвилі опитування заплановані на 2021 та 2023 роки у 45 та 60—ти найбільших містах України.

    На відкритті презентації Директор місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі, Джеймс Хоуп, зазначив:

    “Цей індекс є віхою в зусиллях Агентства США з міжнародного розвитку у допомозі українській економіці, щоб зробити її більш конкурентоспроможною та привабливою для інвесторів. Це неупереджений та керований даними інструмент для оцінки бізнес-клімату, який призначений як для державного, так і для приватного секторів”.

    Заступниця Міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України, Ірина Новікова, підкреслила:

    “ІКМ є прикладним інструментом для Міністерства для планування та розробки більш адресних, точних економічних політик, що базуватимуться на достовірних, а головне “живих” даних, отриманих безпосередньо від головних стейкхолдерів — місцевого бізнесу, який у своїй переважній більшості є малим та середнім”.

    Довідково:

    ІКМ — аналітичний інструмент для оцінки місцевого бізнес—клімату та ефективності економічного врядування. Його мета — стимулювати лідерство місцевої влади в економічному розвитку, виявляти регуляторні бар’єри, корупцію та непрозорість, подолання яких підвищить успішність бізнесу. Для інвесторів ІКМ може стати основою для прийняття рішень щодо доцільності інвестицій у містах, які беруть участь у ІКМ. А міській владі ІКМ дозволить ідентифікувати кращі практики та відмінності у бізнес—кліматі міст, виявити «слабкі місця» та можливості для покращення. Індекс може стати інструментом діалогу між містами та Урядом України, сприятиме покращенню бізнес—клімату та поширенню кращих регуляторних практик на місцевому та національному рівнях.

    ІКМ складається з 10 компонентів для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст:

    1. Започаткування бізнесу
    2. Доступ до публічного майна
    3. Прозорість та відкритість даних
    4. Вартість дотримання законодавства
    5. Податки та збори
    6. Неформальні платежі та корупція
    7. Безпека ведення бізнесу
    8. Лідерство міської влади
    9. Ресурси для розвитку
    10. Підтримка інновацій.

    Нагадаємо, “Forbes Ukraine” визнав Івано-Франківськ найкращим містом для бізнесу.  

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!