Івано-Франківськ відправляє книжки на Чернігівщину

 • Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери розпочав ініціативу збору книжок, аби відправити їх на Чернігівщину, а пізніше – на Сумщину.

  Про це на своїй сторінці повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише “Галицький кореспондент“.

  Виникла ідея зробити вибірку такої літератури й передати її в ті бібліотеки, які найбільше постраждали. Адже зараз ці міста й села вже визволені з-під окупації та поступово відновлюються та повертаються у звичне життя, в тому числі – в культурне.

  “Ініціатива виникла після того, як зі ЗМІ отримав інформацію про те, що в тих регіонах, які перебували під окупацією російських військ (особливо Чернігівщини та Сумщини), постраждало дуже багато бібліотек. Окупанти спалювали не лише самі приміщення, але й книги українською мовою. Особливо книги з історії, сучасних письменників, поетів. Тобто ту літературу, яка “не лягала” в основу “руського міру”, – розповідає музею Ярослав Коретчук.

  Він звертається з проханням й надалі продовжувати приносити книги. Адже напрацьовуються варіанти, щоб наступного разу відвезти їх вже в Сумську область.

  За словами міського голови, багато мешканців нашого краю відгукнулося на ініціативу музею, що стартувала декілька тижнів тому. Тож люди приносять й передають корисну літературу.

  Руслан Марцінків також відгукнувся на ініціативу та передає декілька десятків примірників на Чернігівщину зібрання статей Степана Бандери “Перспективи української революції”. Адже зараз особливий інтерес в людей є до постаті Степана Бандери. А “Перспективи української революції” – це його творча спадщина.

 • Очільник міста переконаний, що ця книга дасть кожному зрозуміти, що ворог-окупант не змінився за десятиліття. А також в книзі є багато відповідей на питання, як зараз мають діяти українці.

  “Сподіваюся, що в кожну бібліотеку краю потрапить по одному примірнику цієї гарної книжки”, – каже Руслан Марцінків.

  До теми: Франківщина отримала черговий гуманітарний вантаж з Румунії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!