“Івано-Франківська міська рада виступає тільки за добровільне об’єднання громад”, – Марцінків

Сьогодні, 9 жовтня, в Івано-Франківську відбулось позачергове засідання сесії міської ради.

Під час неї міський голова Руслан Марцінків зачитав звернення міськради до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо добровільного об’єднання громад. За словами Марцінківа, об’єднання громад є невід’ємною складовою реформи децентралізації.

Згідно з перспективним планом Івано-Франківської облдержадміністрації до міста Івано-Франківська планують приєднати 18 населених пунктів.

«Ми розуміємо, що створення ОТГ – неминуче, однак виступаємо проти примусового залучення сіл та селищ. Деякі з громад або не хочуть приєднуватись, або вже мають свої ОТГ. Івано-Франківськ підтримує їхнє право на самостійність», – сказав мер.

Він додав, що місто створило ОТГ з першими двома селами Підлужжям та Чернієвом. Відбулось це не через централізоване рішення, а тільки шляхом діалогу громад.

«Ми напрацювали статут майбутньої ОТГ, який обговорили з усіма зацікавленими селами; зустрічаємось з очільниками сільрад та мешканцями, вивчаючи переваги та виклики для ОТГ. Лише так, переконані ми, можна побудувати спроможну єдину громаду», – наголосив мер.

Так, Івано-Франківська міська рада виступає тільки за добровільне об’єднання громад та наполягає врахувати цей принцип у формуванні перспектив Івано-Франківської ОТГ та інших громад України.

Нагадаємо: депутати міської ради Івано-Франківська проголосували за приєднання Підлужжя та Черніїва до Івано-Франківська. Одразу після цього приїхали голови сіл на підписання документів щодо створення ОТГ. Також депутати міськради проголосували за утворення Черніївського та Підлузького старостинських округів, затвердили положення про старосту та обрали старостів двох сіл.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!