Івано-Франківська обласна рада звернулась до Києва щодо програми розвитку Галича

 • Сьогодні, 22 червня, в Івано-Франківську розпочалось засідання двадцять першої сесії обласної ради.

  У порядку денному – 75 питань, серед яких 10 звернень до Києва. Сесію, традиційно, розпочали з виконання державного гімну, молитви та нагородження відзнаками.

  Першим депутати розглянули звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та президента Петра Порошенка щодо розроблення комплексної програми розвитку Галича.

  У тексті звернення згадано важливе значення Галича в часи Київської Русі та наведено основні історичні дати і імена князів, пов’язаних з цим містом.

  “В силу ряду чинників, головним з яких був фактор відсутності власної державності, Галич поступово перетворився у провінційне периферійне містечко. Сьогодні на території заповідника міститься майже 200 археологічних пам’яток, які документально засвідчують етапи зародження та подальшого розвитку історичного міста”, – розповів депутат обласної ради Сергій Адамович.

  Серед цих пам’яток: фундаменти Успенського Собору (ХІІ століття), церква Пантелеймона (1194 р., с. Шевченкове), церква Різдва Христового (ХІІІ ст., м.Галич), Галицький замок (ХVІІ ст., м. Галич), церква Успіння Пресвятої Богородиці (ХVІ ст.), каплиця св. Василія (ХV ст)., обидві в селі Крилос.

  “Саме тому Галич та його заповідний комплекс слід розглядати як показову історичну репрезентацію Галичини та всієї України у світі. Однак подальше повноцінне комплексне наукове дослідження давнього Галича, розбудова інфраструктури та приплив інвестицій в край, розвиток туристично-рекреаційної складової економіки Галицького району, формування на основі історичної спадщини Галича бази для патріотичного виховання молоді неможливий без прийняття на урядовому рівні Державної комплексної програми розвитку Галича”, – йдеться в тексті документу.

 • Депутатка Ольга Галабала запропонувала розробити детальну програму і надіслати у Київ вже її, бо звернення без програми є непрофесійним. Сергій Адамович на це сказав, що така регіональна цільова програма вже функціонує, та звинуватив Ольгу Галабалу в популізмі.

  Івано-Франківська обласна рада проголосувала “за” це звернення.

  Читайте також: Возвеличити Галич

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!