Івано-Франківський національний медичний університет відзначив 75-річчя

 • Цього року Івано-Франківський національний медичний університет відзначає 75 років із часу свого заснування у 1945 році.

  Карантинні обмеження унеможливили урочистості, та все ж університету є що показати, поки що віртуально. У пропонованому промо-відео ми розповідаємо про те, чим сьогодні живе університет. 75 років росту та розвитку.

  За цей час університет дав дорогу у світ понад 30 тисячам випускників. Нині у стінах вишу навчається 11 тисяч студентів та інтернів. 103 професори та 360 доцентів — таким потужним викладацьким складом можуть похвалитися лічені заклади вищої освіти України.

  30 корпусів, які постійно розбудовують, облаштовують сучасним обладнанням, щоб студентам було комфортно вчитися, а викладачам — працювати. Численні навчально-практичні центри: «Медицина» — 18 залів, «Стоматологія» — 16 залів, «Фармація» — п’ять лабораторій, а також п’ять залів нової перспективної спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія».

  Усе це дає змогу студентам удосконалити володіння практичними навичками. У 10 акредитованих державою науково-дослідних лабораторіях проводяться важливі для медицини і фармації наукові пошуки і дослідження, а вже в новому році запрацює потужний навчально-симуляційний Центр ОСКІ.

  В ІФНМУ діють шість студентських організацій (Студентське наукове товариство (СНТ), EMSA, UMSA, Студентський парламент, Студентський профком), танцювальний колектив «Арт», чоловіча хорова капела «Сурма» ім. Б. Волосянка, вокальні колективи. До послуг студентів і викладачів шість спортзалів, комфортний басейн, сучасний тенісний корт, відкрите футбольне поле. 

  «Більшість студентських організацій були створені за останні шість років. Вони активні в науці, волонтерстві та в соціальному житті міста, маємо з ними гарну співпрацю і комунікації, — розповідає проректорка Ганна Ерстенюк. — Особливо тішимося великим представництвом наших іноземних студентів, їхніми успіхами і щирою популяризацією українства». Досягненням і поступом проректорка називає міждисциплінарні практики та лекції, адже такий підхід у навчанні дає змогу готувати лікаря майбутнього.

  «75 років для університету це небагато, але ми пишаємося тим стрімким розвитком, який маємо сьогодні, — каже проректорка. — Ми розуміємо, що виростаємо на здобутках наших провідних вчених, які заклали базу клінічних та фахових дисциплін, медичні школи та цінності. І дуже сподіваємось, що нам вдається продовжувати і розвивати шляхетність у стосунках, яку своїм прикладом заклали наші вчителі…».

  Міжнародні зв’язки ІФНМУ охоплюють 32 університети Європи. В університеті навчаються студенти з 37 країн світу.

  «Цього року через карантин ми не змогли зібратися усім великим колективом і провести урочистості в нашому внутрішньому дворику, — говорить ректор ІФНМУ професор Микола Рожко. — Але університет продовжує жити і працювати, нам вдалося придбати новий корпус, зробити масштабні ремонти на кафедрах, придбати нове обладнання і допомогти колегам-медикам у боротьбі з коронавірусом. У цей складний час важливо бути разом, допомагати один одному. Тож бажаю всім здоров’я, бережіть своїх близьких! Давайте разом продовжувати розбудовувати нашу рідну Alma Mater!»

  Читайте також: Івано-Франківська ЦМКЛ отримала апарат ШВЛ та монітори пацієнта

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!