Івано-франківський волонтер Тарас Стрілецький евакуював із зон бойових дій понад 300 людей

 • Понад 300 людей із зон бойових дій вивіз івано-франківський волонтер Тарас Стрілецький.

  Від початку повномасштабного вторгнення РФ він возить на фронт гуманітарну допомогу для військових та цивільних, а дорогою назад евакуює людей на захід України, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне”.

  Займатися волонтерством франківець Тарас Стрілецький почав 28 лютого. Чоловік написав оголошення у соцмережах, що може возити гуманітарну допомогу у міста, де ведуться активні бойові дії. Таким чином почав співпрацювати з польськими благодійними організаціями, які надають автобуси для поїздок. Інколи перевозить вантаж і власною машиною.

  “Мотивація була одна – підтримати тих хлопців, яким я не міг фізично допомогти, але морально, фінансово і гуманітаркою міг. Свого часу ми разом служили в армії, й вони завжди були впевнені, що я їх підтримаю і тоді, і зараз. А потім уже почав допомагати населенню, також знайомим, друзям, рідним, які були близько до бойових дій”, – пояснює Тарас Стрілецький.

  Чоловік каже, що на початку війни було важко знайти водіїв. Перші поїздки були у Київ, коли місто постійно обстрілювали росіяни. Туди потрібно було завезти гуманітарну допомогу, а звідти — евакуювати людей.

  “Я подзвонив у поліцію. Вони знайшли поліцейських на пенсії та тих, які були у відпустці. І вони їхали”, – розповідає волонтер. Згодом до них долучилися волонтери з Польщі Роман Качмарчик і Хенріка Щепановська, які зараз возять гумдопомогу в прифронтові зони України.

  Тарас Стрілецький говорить, що він не належить до жодної з організацій. Хоча співпрацює з багатьма волонтерськими об’єднаннями. У його команді — люди, які допомагають всім, кому потрібно.

  “Це люди з Києва, Харкова, Вінниці, Миколаєва, Одеси, з Польщі та інших країн. Допомагаємо військовим і волонтерам з автомобілями”, – каже Тарас.

  Повертаючись додому, Тарас евакуює людей на захід України. Каже, бачить, що вони — перелякані, особливо діти.

  “Вони не розуміли, що робилося, і батьки їм не могли це пояснити. Тому реакцією був переляк. А вже коли ми від’їжджали кілометрів 300-400 від того місця, звідки я їх забирав, тоді вони вже спокійніші були. Ми навіть могли зайти в кав’ярню кави випити, поговорити. Я їх не чіпав, бо розумів, що боліло”, – розповідає Тарас Стрілецький.

  За майже чотири місяці чоловік 15 разів їздив у зону бойових дій і вивіз звідти приблизно 300 людей автобусами та 25 – власним авто.

  Був випадок, коли з-під обстрілів на Київщині полями вивозили чотирьох дітей і двох жінок. На Житомирській трасі автівка зламалася. Довелося все лагодити “на ходу”, пригадує Тарас.

  Під час однієї з поїздок поламався його автомобіль. Друзі з Польщі вислали гроші на новий. Своє авто чоловік відремонтував та продає, а за вторговані гроші планує закупити необхідне для військових.

  Тарас каже: Я бачу, що там робиться, і всіма силами хотів би допомогти. Там людям невесело. Але попри те, що “прилітає”, вони жартують – молодці, тримаються”.

  До теми: у Білорусі стверджують, що не збираються ні з ким воювати

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!