Йому завжди буде 19: у Франківську вшанували пам’ять Романа Гурика

 • 2 жовтня Герою Небесної Сотні Роману Гурику мало б виповнитися 25 років. Саме тому студенти, викладачі, ректорат Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника влаштували віче, щоб вшанувати пам’ять героя.

  Нагадаємо, що Роман Гурик загинув 20 лютого 2014 року у Києві на вулиці Інститутській від пострілу снайпера. Йому було тільки 19 років.

  Студентка філософського факультету Вікторія Бріцька каже, що Гурик – велика людина.

  “Він – хороший парубок, який ставив перед собою цілі і реалізовував їх. Ми маємо до цього рівнятися”, – каже Вікторія.

  Мати Романа Ірина Гурик наголошує, що останні пів року їхня сім’я відійшла від політики, але вони бачать – ідея, за яку боровся Роман жива. Є люди, які “не злиють” не здадуть Україну просто так.

  “Нас сьогодні здивувала найменша донька. Вона наставила багато кульок по хаті, привітала нас. Ми питали її, як вона почуватиметься в школі. Вона сказала, що витримає”, – каже Ірина Гурик.

  Вона додає, що хоча Роману сьогодні 25 років, розуміє, йому завжди буде 19.

  Ректор ПНУ Ігор Цепенда зазначає, ми тільки зараз починаємо усвідомлювати те, що зробив Роман із побратимами. І то за ці п’ять років важко точно дати оцінку їхнім діям.

  “Те, що він робив – це наслідок його життєвої позиції. Ті дії, мають бути нашим життєвим дороговказом”, – наголошує Цепенда.

  Також Ірина Гурик побажала студентам любити Україну та батьків. Мовляв, не буде України – не буде нічого, немає батьків також не буде нічого.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!