Кабмін на рік відклав перехід на цифрове ефірне телебачення

 • Кабінет міністрів України відклав на рік, до 30 червня 2017 року, повний перехід з аналогового на цифрове ефірне телебачення.

  Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу.

  “Мова йде про створення державної компанії, яка буде впроваджувати цифрове телебачення … Для того, щоб впровадити державне цифрове телебачення в Україні необхідно мати відповідний частотний ресурс, який на сьогодні задіяний компанією ”Зеонбуд“, – сказав глава Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко.

  У свою чергу міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що компанія “Зеонбуд”, яка транслює телеканали в цифровому режимі, контролюється родиною Віктора Януковича, пише Інтерфакс-Україна.

  “Якби ми зараз перейшли на цифру, і монополістом в цьому питанні була б компанія, яка належить, зокрема, сім’ї Януковича – то менеджер цієї компанії одним рухом зміг би вимкнути всі телеканали і радіостанції в ефірі на території України … Це питання національної безпеки “, – сказав він.

  Ю.Стець наголосив, що для переходу на цифрове ТБ життєво необхідно вирішити питання з майбутнім “Зеонбуду” і зробити це може Верховна Рада, наприклад, прийнявши законопроект “Самопомочі” про націоналізацію цієї компанії.

  imgdescr

  Нагадаємо, телебачення, інтернет, друзі чи абсолютна байдужість — українці відповіли, звідки найчастіше черпають інформацію про події в країні.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!