Кабмін пропонує скасувати нульове розмитнення авто для власного користування

 • Кабінет міністрів пропонує повернути мита на ввезені в Україну авто для власного користування.

  Про це йдеться в урядовому законопроєкті 7418 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування”, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Економічну правду”.

  У пояснювальній записці йдеться, що без сплати митних платежів оформляють автомобілі преміум класу вартістю понад 1 млн грн.

  В уряді заявляють, що в умовах воєнного стану, коли всі доходи мають бути консолідовані для боротьби з агресором, запровадження пільг на імпорт товарів, що не є товарами першої необхідності і водночас є бюджетоформуючими, має бути переоцінено та переглянуто.

  Законопроєктом пропонується відновити оподаткування, яке було скасовано:

  • для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи;
  • для підприємств, що не сплачують ввізне мито;
  • для транспортних засобів, що ввозяться громадянами.

  Підкреслюється, що у результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком і ПДВ до бюджету не надійшло 13 млрд грн; ввезено більше 119 тис. автомобілів, непоодинокі випадки ввезення авто преміум класу.

  Водночас пропонується звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

  Читайте також: Зеленський озвучив кількість українських військових, які гинуть в боях з окупантами

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!