Кабмін “забув” про шість ОТГ Прикарпаття

 • Мова йде, зокрема, про Гвіздецьку, Дубівську, Корницьку, Підгайчиківську, Пасічнянську та Єзупільську об’єднані територіальні громади.

  Про це повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей, інформують “Вікна”.

  «Доопрацьований проєкт Закону про Державний бюджет 2020 року, внесений 5 листопада 2019 року Кабінетом міністрів до Верховної Ради України, взагалі не передбачає міжбюджетних відносин для шести ОТГ Івано-Франківщини. Така ситуація призведе до нерозуміння, обурення, спротиву та зневіру новоутворених ОТГ з усієї України до процесу децентралізації», — заявив експерт.

  За його словами, з нового бюджетного року ці громади все-таки повинні перейти на прямі міжбюджетні відносини з державою та повноцінно перебрати на себе здійснення функцій і повноважень місцевого самоврядування.

  «Для забезпечення надання громадянам якісних послуг та вирішення питань місцевого значення, ОТГ необхідно оперувати достатніми фінансовими ресурсами, передбаченими ст.64,69-1 Бюджетного кодексу України для бюджетів ОТГ з метою забезпечення видатків, визначених ст.89 БКУ на прямих міжбюджетних відносинах», — говорить він.

  З огляду на це, у Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття вже підготували офіційного листа органам державної влади з вимогою уникнення зриву реформи децентралізації. У листі, зокрема, аргументовано необдумані дії Кабінету міністрів.

  «По перше, вкрай пізній термін утворення нового складу ЦВК та пізній термін призначення перших виборів після 15 жовтня — не є сферою повноважень об’єднаних територіальних громад. Всі новоутворені ОТГ області влітку завершили процес об’єднання, а облдержадміністрація вчасно звернулась до ЦВК про призначення виборів.

  По друге, уже два роки поспіль Центральна виборча комісія призначає перші місцеві вибори до новоутворених ОТГ в грудні, що жодним чином не впливало на формування та затвердження бюджетів ОТГ на плановий бюджетний період в січні. Тобто, алгоритм безболісного переходу на плановий міжбюджетний рік упродовж двох років поспіль апробований, працює і не становить жодних проблем у взаємодії з фіскальними органами та органами державної казначейської служби», — йдеться у листі.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!