Калуш боргує “Карпатнафтохіму” 50 мільйонів за очищення стоків

30 січня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради виступив заступник генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Ярема Рудик.

Він звернувся до міської ради за підтримкою в розвитку підприємства, інформують “Вікна”.

За словами Яреми Рудика, підприємство працює вже третій рік. За цей період створено понад 1 200 робочих місць, а одне робоче місце забезпечує 17 тисяч гривень надходжень до міського бюджету на рік. За неповних три роки підприємство сплатило понад 650 мільйонів гривень податків, у тому числі приблизно 250 мільйонів гривень — до міського бюджету. 

Представник нафтопромислового підприємства висловив надію, що міська влада підтримає підприємство в реалізації планів із будівництва нових установок, розширення і реконструкції діючих.

Гостре питання, за словами Яреми Рудика, — відносини з комунальним підприємством «Водотеплосервіс»: борг за очищення стоків від міста становить 50 мільйонів гривень. За минулий рік «Карпатнафтохім» прийняв на очищення міських стоків на 15 мільйонів гривень, а рівень оплати послуг склав всього 2%. Як зазначив представник «Карпатнафтохіму», питання не вирішується давно, а між тим кошторис утримання підрозділу для очищення стоків — 5,5 мільйонів гривень на місяць, якщо виключити промислової стоки, то 2,5 мільйонів гривень на місяць. Відтак підприємство вже звернулося з листом у прокуратуру, до міської і обласної влади та повідомило, що з 1 травня призупиняє прийом стічних вод з міста. Також підприємство звернулося до суду про примусове стягнення боргу за попередні роки та про розірвання договору з комунальним підприємством «Водотеплосервіс».

Ярема Рудик звернувся до депутатів з пропозицією провести зустріч в ширшому колі для вирішення питання заборгованості.

За словами міського голови Ігоря Матвійчука, згущувати фарби не варто. Має місце шантаж і він пов’язаний з земельними питаннями. Як зазначив міський голова, пошук компромісних рішень є і буде.

Директор КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина, в свою чергу, зазначив: питання боргів неможливо вирішити до того часу, поки не буде роз’єднано ливневу і фекальну каналізацію. Тож, борги за очищення стоків лише зростатимуть. За його словами, в травні минулого року під час сильних опадів КП «Водотеплосервіс» перекачало на очисні 1 мільйон кубічних метрів стоків, у той час як обсяг фекальних стоків становить 180-200 тисяч кубічних метрів на місяць.

За словами Ігоря Яковини, ливнева каналізація має скидатися у річку, а фекальна — йти на очистку. Утім, розділити каналізацію на цьому етапі — нереально: це дуже дорогий проєкт. Ще один можливий сценарій — відмовитися від послуг ТОВ «Карпатнафтохім» і будувати свої очисні споруди.

До теми: У Франківську планують взяти 10 автобусів в лізинг за майже 50 мільйонів

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!