Калуш боргує “Карпатнафтохіму” 50 мільйонів за очищення стоків

 • 30 січня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради виступив заступник генерального директора ТОВ «Карпатнафтохім» Ярема Рудик.

  Він звернувся до міської ради за підтримкою в розвитку підприємства, інформують “Вікна”.

  За словами Яреми Рудика, підприємство працює вже третій рік. За цей період створено понад 1 200 робочих місць, а одне робоче місце забезпечує 17 тисяч гривень надходжень до міського бюджету на рік. За неповних три роки підприємство сплатило понад 650 мільйонів гривень податків, у тому числі приблизно 250 мільйонів гривень — до міського бюджету. 

  Представник нафтопромислового підприємства висловив надію, що міська влада підтримає підприємство в реалізації планів із будівництва нових установок, розширення і реконструкції діючих.

  Гостре питання, за словами Яреми Рудика, — відносини з комунальним підприємством «Водотеплосервіс»: борг за очищення стоків від міста становить 50 мільйонів гривень. За минулий рік «Карпатнафтохім» прийняв на очищення міських стоків на 15 мільйонів гривень, а рівень оплати послуг склав всього 2%. Як зазначив представник «Карпатнафтохіму», питання не вирішується давно, а між тим кошторис утримання підрозділу для очищення стоків — 5,5 мільйонів гривень на місяць, якщо виключити промислової стоки, то 2,5 мільйонів гривень на місяць. Відтак підприємство вже звернулося з листом у прокуратуру, до міської і обласної влади та повідомило, що з 1 травня призупиняє прийом стічних вод з міста. Також підприємство звернулося до суду про примусове стягнення боргу за попередні роки та про розірвання договору з комунальним підприємством «Водотеплосервіс».

  Ярема Рудик звернувся до депутатів з пропозицією провести зустріч в ширшому колі для вирішення питання заборгованості.

  За словами міського голови Ігоря Матвійчука, згущувати фарби не варто. Має місце шантаж і він пов’язаний з земельними питаннями. Як зазначив міський голова, пошук компромісних рішень є і буде.

 • Директор КП «Водотеплосервіс» Ігор Яковина, в свою чергу, зазначив: питання боргів неможливо вирішити до того часу, поки не буде роз’єднано ливневу і фекальну каналізацію. Тож, борги за очищення стоків лише зростатимуть. За його словами, в травні минулого року під час сильних опадів КП «Водотеплосервіс» перекачало на очисні 1 мільйон кубічних метрів стоків, у той час як обсяг фекальних стоків становить 180-200 тисяч кубічних метрів на місяць.

  За словами Ігоря Яковини, ливнева каналізація має скидатися у річку, а фекальна — йти на очистку. Утім, розділити каналізацію на цьому етапі — нереально: це дуже дорогий проєкт. Ще один можливий сценарій — відмовитися від послуг ТОВ «Карпатнафтохім» і будувати свої очисні споруди.

  До теми: У Франківську планують взяти 10 автобусів в лізинг за майже 50 мільйонів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!