Калуш може втратити водозабірну станцію, яка забезпечує водою 90% споживачів

  • Калуська міська рада спрямувала звернення до Кабінету Міністрів України щодо екологічної ситуації.

    Територія міста Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області є зоною надзвичайної екологічної ситуації, йдеться у зверненні Калуської міської ради, інформують “Вікна”.

    Об’єкти, які негативно впливають на екологічну ситуацію та становлять значну небезпеку, а саме: Домбровський кар’єр, відвали розкривних порід №1, №4, хвостосховища №1,№2, рудники «Калуш», «Голинь», «Ново-Голинь» є власністю АТ «Оріана» та ТзОВ «Оріана-Еко». Однак ці підприємства не вживають жодних заходів щодо вирішення екологічних проблем.

    Ареали засолення, що сформувалися внаслідок активного вимивання солей із хвостосховищ, солевідвалів, що витискається із затоплених шахтних виробок, розширюються. Розвиток таких процесів призвів до забруднення водоносного горизонту та загрожує втратою головної водозабірної станції «Добровляни» (90% водопостачання міста).

    Зсувні процеси розвиваються над відпрацьованими шахтними полями солевидобувних рудників «Калуш», «Голинь», «Ново-Голинь», а також мікрорайонах Височанка та Хотінь, що знаходяться на території м. Калуша.

    Читайте також: Жовті води Домбровського розливу

    Такі процеси, крім погіршення умов проживання, загрожують також пошкодженням та руйнуванням житлових будівель, транспортних сполучень та інженерних комунікацій.      

    У 2020 році активізувався процес просідання земної поверхні в с. Кропивник. Просідання площею близько 6 га, глибиною до 1м, яке відбулось за межами населеного пункту на відстані орієнтовно 300 м до житлових будинків заповнилось водами атмосферного походження.

    З огляду на вищевикладене, з метою вирішення питання просідання земної поверхні, відселення мешканців, житлові будинки яких розташовані у небезпечній зоні та недопущення катастрофічних наслідків і нещасних випадків.

    Калуська міська рада просить Кабінет Міністрів України розглянути можливість створення міжвідомчої комісії задля напрацювання пропозицій щодо шляхів вирішення екологічних проблем Калуського гірничопромислового району.

    “Також просимо розглянути можливість розроблення Державної Програми будівництва житлових будинків для відселення людей, які проживають у небезпечних зонах просідання”, — пропонує Калуська міська рада.

    Читайте також: “Катастрофа наступила, просто ми не помітили”, – експерт про Домбровський кар’єр

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!