Калуш очікує третій транш на реставрацію концертного залу

 • У Калуші тривають роботи з реставрації концертного залу, які реалізовуються в рамках міжнародного проєкту «Культура у віддзеркаленні – Реставрація Будинку Культури в Сеїні (Румунія) та Концертного Залу у Калуші (Україна) в Мультикультурні Центри».

  Як повідомила сьогодні на оперативній нараді у міського голови начальниця управління культури, національностей і релігій Калуської міської ради Любов Джуган, менеджерська група проєкту «Культура у віддзеркаленні» відзвітувала за перший грантовий рік, інформує “Калуш ФМ”.

  За її словами, звіт подавали у розширеному електронному варіанті. Кожен документ звітності був відсканований, завантажений і перекладений на англійську мову. В цьому працівникам управління культури допомогла головний спеціаліст загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яна Думенко, оскільки це досить масштабна і клопітка робота.

  За умовами проєкту, третій транш надається тільки після детальної перевірки використання коштів за перший фінансовий рік.

  «У міжнародних аудиторів і відповідно у бенефіціарів не було жодних питань щодо використання коштів чи закупівлі матеріалів по грантовому проєкту, – зазначила Любов Джуган. – 10 червня ми отримали листа від головного бенефіціара румунської сторони, що найближчим часом надійде третій транш у сумі 112 тис. 730 євро. Очікуємо, що це може бути навіть цього тижня».

  Крім того, вона додала, що румунські партнери надіслали листа, щоб калушани запланували проведення майстер-класів.

  «Цього разу це вже буде не онлайн, ми очікуємо в кінці червня приїзду румунських партнерів до Калуша. А на початку липня відбудеться поїздка калуських менеджерів у Румунію», – зауважила начальниця управління культури.

  Нагадаємо, що Калуш виграв 10-мільйонний грант на реконструкцію концертного залу. Офіційно про перемогу в конкурсі грантових проєктів за програмою прикордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020» Калушу стало відомо 21 грудня 2018 року. Проте грантовий контракт на реконструкцію концертного залу, відповідно до якого місто отримає понад 325 тис. євро, був підписаний 13 вересня 2019 року. 10% від суми, тобто 1,1 млн грн, фінансує міський бюджет.

 • Розпорядником коштів по проєкту у Калуші є управління культури, на рахунки якого і надходитимуть грантові гроші.

  Міжнародний проект «Культура у віддзеркаленні» фінансується програмою ENC CBC Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна за підтримки Європейського Союзу.

  Основна мета проекту – поглибити існуючі відносини між громадами Сеїні та Калуша та сприяти транскордонному туризму і співпраці соціально-економічно стійким шляхом, заснованим на любові до фольклору та спільній турботі щодо збереження культурної спадщини.

  Читайте також: У Калуському ЦНАПі надаватимуть нову послугу

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!