Калушани у складі 8-го окремого гірсько-штурмового батальйону повернулися із передової

 • Понад 300 українських військовослужбовців повернулися до Чернівців після 11-ти місяців служби в АТО. Їх зустрічали рідні, волонтери, діти, капелани та представники влади міста.

  Про це спеціально для “Вікон” повідомила журналіст Мар’яна Атаманчук.

  Військове керівництво каже: це історична подія для 8-го окремого гірсько-штурмового батальйону, адже він нарешті повертається у рідне місто, до військової частини у Садгорі. Саме тут – постійне місце дислокації підрозділу, пишуть «Вікна».

   «Батальйон показав, що він спроможний виконувати завдання, сформований і потужний організм, має потужне озброєння. На жаль, за цей рік батальйон зазнав втрат: 3-є військових 8-го окремого гірсько-штурмового батальйону віддали життя у боротьбі за територіальну цілісність України», – зауважив Василь Зубанич.

  Ті ж бійці, які сьогодні повернулися, зазначають: їм вдалося виконати всі поставлені завдання, зокрема – звільнити від бойовиків два населених пункти і підняти над ними український прапор.

  Серед військовослужбовців також є і калушани. Катерина Арсені – в минулому калуська журналістка, телеведуча, а сьогодні – одна із тих, хто повернувся із зони АТО. І зізнається, що було найважчим.

  «Найважче для мене було дзвонити рідним. Не через поганий зв’язок, а через те, що коли вони чули постріли, постійно приходилося говорити, що це, наприклад, впала каструля», – каже Катерина Арсені.

  Серед присутніх також і капелан УПЦ КП із Калуша – о. Федір Мороз. Він подарував батальйону ікону, яка стане оберегом для них.

  Читайте також: В Івано-Франківську в атовців виник конфлікт через землю

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!