Калушанин представив Україну на чемпіонаті Європи з шахів

 • Калушанин Валентин Прокоф’єв цього літа зіграв одразу декілька складних, тривалих та виснажливих турнірів підряд.

  На одному з них, чемпіонаті України серед юнаків до 18 років, юнак переміг і виборов право представляти Україну на чемпіонаті Європи.

  928 юнаків та дівчат з 46 країн зібрались, щоб визначити найсильніших у різних вікових категоріях. У категорії юнаків до 18 років змагалось 85 учасників, серед яких 12 міжнародних майстрів, 25 майстрів FIDE, повідомляють «Вікна».

  У стартовому списку Валентин Прокоф’єв був лише 31-м у рейтингу, тому вважав своїм завданням просто добре грати і, по можливості, додати в рейтингу.

  «Валентин грав уважно і надійно, намагаючись не помилятись. Суперник грав швидко, поступово віддаючи перевагу. Ось і все: майже виграно. Що стало головною причиною помилок в цейтноті – загальна втома, хвороба, що проявилась напередодні, дивна відсутність додавання 30 хвилин часу після 40 ходу на цьому чемпіонаті, нестача досвіду участі в змаганнях такого рівня чи просто велике бажання перемогти – сказати важко. Можливо, все разом. Але поразка в останньому турі і лише 8-ме місце», – йдеться в повідомленні.

  Хоча 8-ме місце при стартовому 31-му, виконана перша норма майстра міжнародного класу, 56 пунктів до міжнародного рейтингу й гра в задоволення – цілком успішний виступ.

  До теми: На Іграх нескорених Україна здобула 12 золотих медалей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!