Калушанин проаналізував пішохідні переходи, які потребують ремонту

 • На кілька пішохідних переходів через центральні вулиці зараз можна потрапити, тільки пройшовши через болото. Обходити їх і переходити вулицю в іншому місці — це проблема не тільки зручності, але й безпеки.

  Калушанин Володимир Швадчак вирішив звернути увагу на пішохідні переходи й підходи до них, інформують “Вікна”.Він не тільки дослідив проблему пішохідних переходів, але і візуалізував її у соцмережі.

  На його думку, перш за все, проблемним є перехід через проспект Лесі Українки біля зупинки “Айсберг”, адже з одного кінця він “впирається” в калюжу, а з іншого — вузький тротуар, потрапити на який з основного тротуару можна тільки через болото. В цьому місці люди часто переходять дорогу поза переходом, щоб не йти по болоту чим доволі сильно дратують деяких водіїв.

  Схожа ситуація, коли пішохідний перехід “впирається” в нікуди — біля православного собору. З одного боку вулиці до переходу веде гарний тротуар, а з іншого — пройти до церкви напряму можна тільки через газон/болото.

  Трохи далі по вулиці є зупинка “Центр” — біля неї аж два пішохідні переходи: регульований та нерегульований. Регульований “впирається” в розбитий тротуар і люди протоптали від нього дві “акуратні” болотні стежки: до зупинки й до “магістрального” тротуару вздовж вулиці. Нерегульований перехід по інший бік зупинки ще рік тому виходив на велику площу болота, але на початку 2017-го її таки заасфальтували. От правда потрапити по асфальту з переходу можна тільки на саму зупинку, а не на тротуар вздовж вулиці. Тому люди ходять через газон, витоптавши значний його шмат в болото, заважує Володимир Швадчак.

 • Вирішити проблеми цих місць, де щодня ходить велика кількість людей, можна, просто заасфальтувавши тих кілька натоптаних людьми стежок в найбільш потрібних місцях, переконаний калушанин. Це десь 10-15 кв. метрів нового тротуару на перехід — зовсім невеликі суми порівняно з закладеними в бюджет міста витратами на “на наведення краси” в центрі. А от позитивний ефект від цього зразу відчує дуже багато не тільки пішоходів, але і водіїв.

  Володимир Швадчак також зауважує:

  “По-хорошому, в дописі про пішохідні переходи потрібно було б писати про освітлення, острівці безпеки, пологі з’їзди, якість розмітки. Але, на жаль, для Калуша це поки що недосяжний рівень — поки до переходу можна потрапити тільки по болоту, говорити про пологі з’їзди ще трохи зарано”.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!