Калушанина на місяць ув’язнили за знущання з матері

 • Суд відправив до в’язниці мешканця Калуського району, який піднімав руку на свою матір.

  Під час розгляду справи суд встановив, що обвинувачений, перебуваючи на профілактичному обліку у секторі превенції Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області як «кривдник», умисно та безпричинно, протягом тривалого часу, знаходячись за місцем свого проживання, систематично вчиняв щодо своєї матері психологічне та фізичне насильство.

  Чоловік протягом року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї.

  24 березня 2021 та 22 лютого 2022 року Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області чоловіка визнали винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та призначили стягнення у вигляді штрафу.

  Попри вжиті заходи реагування щодо недопущення вчинення насильства у сім`ї, обвинувачений правильних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став і продовжував свою протиправну поведінку, вчиняв психологічне насильство щодо матері, що призвело до її психологічних страждань та погіршення якості життя.

  В судовому засіданні вину у пред’явленому обвинуваченні чоловік визнав. Пояснив, що неодноразово в стані алкогольного сп’яніння вчиняв сварки з мамою за місцем їхнього спільного проживання.

  Під час цих сварок обзивав маму і погрожував їй. На даний час стосунки з мамою налагодив, переосмислив свою поведінку, кається за вчинене, обіцяє надалі порушень не здійснювати.

  Суд встановив, що обвинувачений є особою з інвалідністю другої групи, тому призначення покарання у вигляді громадських робіт та обмеження волі є неможливим.

  Таким чином для виправлення і перевиховання обвинуваченого потрібно призначити покарання у вигляді арешту на мінімально можливий строк – 1 місяць.

  На думку суду таке покарання буде необхідним й достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових кримінальних правопорушень.

  Читайте також: За вбивство та зґвалтування 9-річної дівчинки прикарпатець отримав довічне ув’язнення

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!