Калуська газета “Дзвони Підгір’я” припиняє своє існування

 • Калуська міська рада не надала дозвіл на реформування комунальної газети «Дзвони Підгір’я».

  Ті газети, щодо яких засновник не прийме рішення про роздержавлення, з 1 січня 2019 року виключаються з реєстру і припиняють своє існування, пишуть Вікна.

  Депутат Ігор Хемич звернувся до міського голови: рішення по керівнику треба було приймати давним-давно:

  «Це було у вашій силі. Тоді ми зберегли б і газету, і колектив. Але ви нічого не зробили. Час втрачено. Тому при підборі керівників не тримайте тих, кого треба замінити».

  На це міський голова Ігор Матвійчук відповів: з моменту прийняття рішення колективом про роздержавлення, міняти нічого не міг. Ігор Матвійчук став міським головою наприкінці 2015 року, а рішення про роздержавлення колектив прийняв у лютому 2016 року. Тож, часу на кадрові рішення було мало, але він все ж був.

  Частина депутатів, навпаки, висловилися за роздержавлення «Дзвонів Підгір’я». Зокрема, голова бюджетної комісії Юрій Тимків не бачить потреби затягувати час і підтримав проект рішення:

  «Ми відповідальні за тих, кого створити. Чим довше тягнеш час, тим більшими є борги. Якщо ми виходимо з засновників, треба 370 тис. гривень, щоб розрахуватися з кредиторами. Ми повинні з матеріально-відповідальною особою працювати в правовому полі і звертатися в правоохоронні органи. Людина буде компенсувати завдані збитки. Без суду людина не винна і шкода не встановлена».
  Знищення ж газети, за його словами, залишиться на совісті кожного.

  Петро Білінський теж не бачить підстав для відмови у роздержавленні. Закликав голосувати за проект рішення і Олег Нижник. Народний депутат України двох скликань Євген Гірник звернувся до міської ради, щоб та не поспішала. За його словами, стоїть питання про долю газети — одного з перших демократичних видань. Газета має історію і болюче, якби вона просто зникла. Він запропонував: юристи готують позви до суду на підставі аудиту, а рішення міська рада прийме пізніше. Часу до 1 січня ще є.

  Питання поставили на голосування. Калуська міська рада не підтримала проект рішення. Це означає, що з 1 січня газета припиняє своєї існування. Утім, не виключено, що депутати спробують ще раз розглянути питання про роздержавлення на сесії в жовтні.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!