Калуська райлікарня більше не приймає пацієнтів з підозрою на COVID-19

30 квітня в Калуші відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Як повідомив міський голова Ігор Матвійчук, за останню добу в Калуській ЦРЛ померли двоє пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції. Це жінки віком 40 і 52 роки. Одна з них була медиком, інформують “Вікна”.

За словами медичного директора Калуської ЦРЛ Наталії Кінаш, станом на 30 квітня в пульмонологічному відділенні лікарні є 14 пацієнтів із пневмоніями. У чотирьох із них підтверджений діагноз коронавірусної інфекції, решту — з підозрами і очікують результатів ПЛР-діагностики. У лікарні знаходиться одна дитина з COVID-19, її стан — середньої важкості.

Станом на 30 квітня жоден пацієнт не підключений до апарату штучної вентиляції легень, один хворий перебуває на кисневій терапії. За словами Наталії Кінаш, районна лікарня на вул. Каракая припинила прийом пацієнтів з COVID-19 та з підозрами. Відтак усіх госпіталізують у Калуську ЦРЛ. В середньому на день — двох-трьох, максимум — чотирьох пацієнтів.

Заступник головного лікаря Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Богдан Семаньків розповів, що зараз ситуація є стабільною і спокійною. Дві-три пневмонії лікують амбулаторно, а одного-двох хворих — направляють на госпіталізацію.

У міській поліклініці раніше діагноз коронавірусної інфекції поставили п’яти медичним працівникам. З них троє вже одужали і повернулися до роботи. Ще двоє — очікують повторного негативного результату ПЛР-тесту. Нових випадків захворювання серед медпрацівників закладу, за словами Богдана Семаньківа, не було.

Станом на 30 квітня мобільна бригада міського центру взяла 125 зразків біологічного матеріалу для проведення ПЛР-діагностики. Більшість — повторні обстеження людей, які вже виписалися зі стаціонару. Лише 30% проб відібрали для первинного аналізу. Результати 75-ти ПЛР-тестів заклад уже отримав, 50-ти — очікують.

У звичному режимі — 45-50 викликів на добу — працює і станція швидкої медичної допомоги. Про це повідомив її керівник Василь Романюк. За його словами, збільшення кількості викликів у зв’язку з високою температурою немає, а госпіталізації з пневмонією — поодинокі. 

Нагадаємо, що станом на 9:00 29 квітня в Україні 9866 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. На Прикарпатті уже 821. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!