Калуська ЦРЛ може відмовитися приймати пацієнтів із COVID-19

 • Калуська ЦРЛ може відмовитися приймати пацієнтів із COVID-19. Тоді хворих на коронавірусну інфекцію відправлятимуть в інші заклади області: обласну інфекційну лікарню, яка вже заповнена хворими, або в Рожнятівську лікарню.

  На засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 1 квітня медичний директор Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш повідомила: у відділенні інтенсивної терапії лікуються троє пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.

  Вони перебувають у важкому стані, один хворий підключений до апарату штучної вентиляції легень, інформують “Вікна”.

  За словами Наталії Кінаш, одному з пацієнтів робили експрес-тест і його результат був негативний, згодом діагноз COVID-19 було підтверджено ПЛР-аналізом. У зв’язку зі значною похибкою результатів експрес-тестування, зараз усіх пацієнти з вірусними пневмоніями відносять до підозр і відправляють їхні аналізи в обласну лабораторію.

  У пульмонологічному відділенні лікарні є 11 хворих з пневмоніями, з них 10 — з підозрою на коронавірус. Кілька пацієнтів, відзначила Наталія Кінаш, вже пішли на поправку і будуть продовжувати лікування вдома, де їм потрібно дотримуватися самоізоляції.

  Нагадаємо, Калуська ЦРЛ не приймає на лікування планових пацієнтів та має план перепрофілювання відділень та розгортання додаткових ліжок для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. За словами Наталії Кінаш, є труднощі, пов’язані з тим, що медсестри і санітарки у відділеннях не хочуть бути дотичними до пацієнтів із COVID-19.

  Допомогти могло б додаткове матеріальне стимулювання та соціальні гарантії від держави. Проте, вони не поширюються на Калуську ЦРЛ: вона не увійшла до переліку з 240-ка лікарень першої хвилі по Україні, де мають лікувати пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

  По суті, Калуська ЦРЛ не має приймати таких хворих. Як пояснила Наталія Кінаш, з 1 квітня змінився принцип фінансування лікарні: вона має отримувати кошти він Національної служби здоров’я України відповідно до укладених угод.

  Бюджет визначений, і оскільки Калуська ЦРЛ відсутня в переліку лікарень першої хвилі, вона не зможе отримати коштів від НСЗУ за лікування інфекційних хворих. Головна причина – відсутність у закладі профілю інфекційних ліжок.

  Нагадаємо, в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі зафіксовано вже дві смерті через коронавірус.

  Першою з померлих від COVID-19 стала жителька Болехова, Жінка померла на наступний день після пологів. Пологи були фізіологічні, дитина народилася на терміні 38-39 тижні вагітності.

  Також вчора в міському пологовому померла породілля. Проте мер переконує – не від коронавірусу

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!