Калуські “Дзвони Підгір’я” можуть припинити своє існування

 • Калуська міська рада не надала дозвіл реформування комунальної газети «Дзвони Підгір’я». Якщо цього не станеться до 1 січня, газета припинить своє існування.

  У четвер, 27 вересня, Калуська міська рада зробила чергову спробу прийняти рішення про роздержавлення свого засобу масової інформації – газети «Дзвони Підгір’я». Усі попередні спроби були невдалими. Ця, як йшлося на сесії є останньою. Позаяк, згідно із Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», який вступив у дію з 1 січня 2016 року, ті газети щодо яких засновник не прийме рішення про роздержавлення, з 1 січня 2019 року виключаються з реєстру і припиняють своє існування, інформують “Вікна”.

  За проектом рішення, міська рада виходить зі складу засновників друкованого засобу масової інформації газети «Дзвони Підгір’я» та редакції комунального закладу «Редакція газети «Дзвони Підгір’я» – юридичної особи, яка здійснює підготовку та випуск газети, з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.

  Це рішення було б простим і навіть технічним, але через одну людину – в. о. головного редактора Михайла Кучерака – викликало бурхливу суперечку у сесійній залі. До роботи керівника депутати озвучують претензії з початку своєї каденції, його підозрюють у серйозних зловживаннях. Однак, попри це, Михайло Кучерак втримався на посаді, а у 2017 році підписав контракт і відправився в АТО. При цьому зберіг за собою робоче місце і можливість повернутися у редакторське крісло.

  Читайте також: У Калуші не вщухають суперечки довкола кінотеатру “Відродження”

  Якщо газета буде роздержавлена, то у такому разі, як йшлося на засіданні депутатських комісій, він повернеться на посаду, а, фактично, отримає газету і чималі преференції. Так, за законом майно, яке перебувало на балансі редакції, передається у власність роздержавленому ЗМІ безоплатно, приміщення комунальної власності, в яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій – 1,2 гривні на рік.

  Крім того, вже по суті приватна газета має першочергове право укласти договір на висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування і навіть отримувати фінансову підтримку з міського бюджету. Тож, лейтмотивом дискусії навколо роздержавлення комунальної газети у Калуші стало питання: готова міська рада «подарувати» Михайлу Кучераку газету чи ні.

 • Обговорення, яке розпочалося на засіданнях комісій, продовжили у сесійній залі. Думки депутатів розділилися.

  Питання поставили на голосування. Калуська міська рада не підтримала проект рішення. Це означає, що з 1 січня газета припиняє своє існування. Втім, не виключено, що депутати спробують ще раз розглянути питання про роздержавлення на сесії у жовтні.

  Більше про аргументи депутатів Калуської міської ради та представників громади — у відео “Вікон”:

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!