Калуську ЦРЛ планують включити до списку опорних для лікування COVID-19

 • Калуську центральну районну лікарню планують включити до списку опорних для лікування COVID-19.

  Про це повідомив т. в. о. начальника Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів під час брифінгу сьогодні, 3 квітня.

  За словами посадовця, до списку опорних медзакладів Прикарпаття для лікування коронавірусу спочатку внесли Калуську районну лікарню. Дещо пізніше оприлюднили вимоги до опорних лікарень, серед яких: наявність мінімум 4-х робочих апаратів ШВЛ високого класу, 4-х анестезіологів та лікарів відповідного профілю.

  Коли в МОЗ перевіряли списки, Калуську райлікарню через невідповідність вимогам виключили, інформують “Вікна”.

  “Ми дізналися, що Калуська райлікарня не може бути опорною. Тому вчорашнім протоколом комісії з питань ТЕБ і НС ми визначили Калуську центральну районну лікарню як опорну для лікування коронавірусу. Наступного тижня відбудеться засідання комісії, організоване Національною службою здоров’я та МОЗ, де перевірять усі 11 медзакладів Прикарпаття. Після цього буде зміна наказу МОЗ щодо переліку опорних лікарень і це питання буде врегульовано”, – сказав Віталій Федорів.

  Він також додав, що з усіма 11-ма опорними лікарнями НСЗУ підпише пакет послуг “COVID-19”, що дозволить пацієнтам з коронавірусом лікуватися безкоштовно. Основне завдання для медзакладів — забезпечити карантинний режим та унеможливити контактування хворих.

  Раніше повідомлося, що Калуська ЦРЛ може відмовитися приймати пацієнтів із COVID-19.

  Тоді хворих на коронавірусну інфекцію відправлятимуть у інші заклади області: обласну інфекційну лікарню, яка вже заповнена хворими, або в Рожнятівську лікарню.

  Нагадаємо, в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі зафіксовано вже дві смерті через коронавірус.

  Першою з померлих від COVID-19 стала жителька Болехова, Жінка померла на наступний день після пологів. Пологи були фізіологічні, дитина народилася на терміні 38-39 тижні вагітності.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!