Карантинний режим: у селі на Тисмениччині знайшли небезпечний бур’ян

 • У селі на Тисмениччині знайшли небезпечний бур’ян – амброзію полинолисту.

  Нове вогнище карантинного бур’яну виявили спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області при здійсненні фітосанітарного моніторингу земельних угідь в селі Підлужжя, Тисменицького району. Рослина росте на території довкола сільського кладовища по вул.Шевченка на площі 1 га.

  Через це розпорядженням Тисменицької районної державної адміністрації запровадили карантинний режим.

  Фахівці також визначили заходи щодо боротьби та недопущення розповсюдження карантинного бур’яну амброзії полинолистої, які включають в себе: скошування (але слід пам’ятати, що скошування необхідно проводити не одноразово, а по мірі відростання бур’яну (не менше 3-4 разів за літо), дискування чи виривання вручну рослин амброзії або застосування гербіцидів на початку періоду вегетації бур’яну.

  Довідково

  Амброзія полинолиста – однорічний бур’ян. Засмічує всі польові культури, особливо просапні (кукурудза, соняшник), ярі зернові; також росте у садах, на городах, виноградниках, луках, пасовищах, полезахисних смугах, на узбіччях доріг, відкосах залізничних шляхів, по берегах річок, ставків, зрошувальних каналів, на пустирях. 

 • Вогнища цього бур’яну не лише пригнічують розвиток сільськогосподарських культур, але й спричиняють алергійні захворювання людей. Пилок рослин має чітко виражену сенсибілізуючу дію і є основною причиною виникнення полінозів у людей, схильних до алергії.

  Значної шкоди здоров’ю людини рослина завдає в період цвітіння. Пилок амброзії є причиною виникнення багатьох алергічних захворювань, попадаючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зip, підвищує температуру тіла.

  Читайте також: У двох селах Франківщини оголосили карантин через жуків

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!