“Карпатнафтохім” задекларував 4,6 млрд гривень збитків

 • Нафотохімічне підприємство показало виторг у розмірі 11 млрд гривень, а збиток склав 4,6 млрд гривень. Річний виторг “КАРПАТНАФТОХІМу” впав на 19%.

  У 2020 році компанія стала, за версією облдержадміністрації, найкращим промисловим роботодавцем Івано‑Франківської області. Під час пандемії вона почала виготовляти медичний кисень та гіпохлорит натрію, частину якого віддала безкоштовно. На зменшення виторгу вплинули низькі ціни на бутилен‑бутадієн та поліетилен — виробництво продукції зменшилося на 5300 тонн, пишуть Вікна.

  Не зважаючи на збільшення валового прибутку, компанія погіршила фінансовий результат через збільшення заборгованості перед пов’язаною компанією Fanlo Holdings на 5,8 млрд гривень. Підприємство належить нідерландській Karpaty Chemical, власники якої Ільхам Мамедов та Ігор Щуцький купили завод у «Лукойлу», що потрапив під санкції РНБО, йдеться у публікації forbes.ua.

  У 2017 році найбільше нафтохімічне підприємство України поновило роботу після п’ятирічного простою. Це відбулося після рішення уряду про звільнення від сплати акцизу на сировину для виробництва етилену та зміни власників. До початку війни компанія належала російському «Лукойлу», але після запровадження економічних санкцій проти російського бізнесу власниками за скромні $25 млн стали Ігор Щуцький та багаторічний топменеджер «Лукойлу» в Україні Ільхам Мамедов.

  У травні 2020‑го «Карпатнафтохім» отримав подарунок від уряду — 18%‑е мито на імпорт полімерних матеріалів. Але за місяць, після протестів споживачів полімерів, було уточнено, що митом обкладатимуться лише поліетилен в гранулах та суспензійний полівінілхлорид, до того ж не увесь, не з усіх країн та лише до кінця поточного року.

 • Читайте також:  “Промприлад” переїхав у “Аркан” (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!