Керівник одного із комунальних підприємств Прикарпаття привласнив 23 мільйони держкоштів

 • На підставі підписаних директором комунального підприємства фіктивних договорів, державні кошти використали не за цільовим призначенням. Замість погашення заборгованості за спожиті енергоносії, розрахувався за начебто придбані препарати для спеціальної обробки води.

  Під час перевірки працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції України в Івано-Франківській області встановили, що від злочинних дій директора комунального підприємства державі завдано збитків майже на 23 млн гривень. Грошові кошти, які отримали від держави в якості допомоги, посадовець використав не за призначенням. У нормативних актах, чітко визначено на що виділяються субвенції (державна грошова допомога).

  Правоохоронці встановили, що згідно розрахунків обсяг заборгованості з різниці в тарифах за минулі роки склав понад 30 мільйонів гривень, з них на послуги теплопостачання майже 7,5 мільйонів гривень, на послуги водопостачання та водовідведення – майже 24 мільйони гривень. Так, на погашення заборгованості у різниці тарифів за спожиті енергоносії з державного бюджету виділено майже 23 мільйони гривень.

  Також встановлено, що директор комунального підприємства уклав договори поставки препарату для антикорозійної та стабілізаційної обробки води з трьома товариствами на загальну суму майже 23 мільйони гривень. Відповідно підписаних документів, товариства отримали грошові кошти, придбані препарати поставлені лише на паперах.

  Навіть, якщо б вказана продукція була поставлена, посадовець все одно не мав права використовувати кошти субвенції для погашення заборгованості за препарат.

  Не зважаючи на це, директор комунального підприємства використав кошти державної субвенції не за цільовим призначенням.

  Посадовцю оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 210 (Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) Кримінального кодексу України.

  На даний час, завдяки проведеними заходами працівниками Управління захисту економіки, державі відшкодовано збитки у повному обсязі та повернуто майже 23 мільйони гривень.

  Нагадаємо, Чиновника з Рогатинщини підозрюють у розтраті державних коштів

  гроші

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!