Нещодавно Івано-Франківськ сколихнув скандал за участю атовця Івана Чайковського та керівника патрульної поліції Дмитра Міхальця. Ветеран АТО порушив правила дорожнього руху, однак побачив у постанові патрульних помилку й вирішив з’ясувати цей момент з керівником поліції. Між чоловіками виник конфлікт. Чайковський стверджує, що Міхалець кинув його на підлогу, а очільник патрульної поліції каже, що тільки зловив за руку.
Сьогодні, 28 жовтня, В Івано-Франківську в міському суді розпочалось засідання у справі начальника Управління патрульної поліції міста Дмитра Міхальця.
Суд ухвалив клопотання задовольнити частково. Захід запобіжний у вигляді особистого зобов’язання прибувати в суд на кожну вимогу.
В решті вимог відмовити. Оскарженню не підлягає.
Прокурор подав клопотання про відсторонення Міхальця від посади, строком на 2 місяці.
Прокурор Бурак каже, що відсторонення від посади допоможе об’єктивному розслідуванню. Він додав, що потерпілий працює в тому ж приміщенні, водієм, і в разі не відсторонення є ризик тиску на потерпілого.
Зі сторони патрульних поліцейських.
Захисник Кукушкін заперечив прокурору, сказавши, що наразі Міхалець ще не є винним в жодному злочині.
І додав, що за півтора місяці немає жодних даних про якийсь примус чи зловживання положенням зі сторони підозрюваного.
“Аплодисменти залу в момент оголошення ухвали доводять, що Міхалець на своєму місці. Відсторонення дасть підставу вважати громадянам, що з поліцією можна робити все що завгодно. Це не принесе користі державі”, – каже Ігор Кукушкін.
Захисник також апелював до того, що патрульна поліція якісно виконує свої обов’язки.
“Мене призначили начальником патрульної поліції Івано-Франківська. І я живу своєю роботою. В разі відсторонення мене це буде сильний моральний удар для моїх підлеглих. Я прошу розглянути моє звернення про невідсторонення. Я ставлюся до всіх людей з повагою. З потерпілим я вітаюсь, щодня кажу йому “доброго дня”, і не чиню на нього жодного тиску”, – сказав Дмитро Міхалець.
“Міхалець каже про моральний удар. А потерпілому він морального удару не завдавав, коли вчиняв незаконні дії щодо нього?” – запитав прокурор Богдан Бурак.
Суддя Роман Хоростіль каже, що прокурор повинен довести, що такий захід як відсторонення є необхідним.
На це прокурор відповів, що необхідно провести ще ряд слідчих дій, тож такий захід дійсно потрібен.
Поліцейський Дмитро Міхалець повідомив, що не буде нікуди втікати та буде допомагати слідчим.
Суд пішов в нарадчу кімнату.
Віктор Шевченко каже, що якщо спаплюжити честь Дмитра Міхальця, то це вдарить по всій патрульній поліції. Обрали компромісний захід, каже він, між тим, що хотів прокурор і адвокат.
Суд, розглянувши клопотання прокурора, не відсторонив керівника патрульної поліції Дмитра Міхальця від виконання службових обов’язків. Зал ухвалу зустрів аплодисментами.