Кілометри пішки та ще кілька десятків – автобусом: як прикарпатські учні добиралися на ЗНО

 • Двоє з 29-ти випускників Чорнопотоківського ліцею на Івано-Франківщині склали першу сесію ЗНО з математики.

  У селі Чорний Потік Надвірнянського району на час тестування були проблеми із підтопленням, сполученням та електроенергією, які спричинила повінь. Вчитель місцевого навчального закладу Петро Гречух, розповів, як його учні добралися до Надвірної, де складали ЗНО, інформує “Суспільне”

  “У нас було два учасники ЗНО. Успішно дісталися. Правда, частину шляху їм довелося іти пішки – кілометрів п’ять. Потім під’їхав бус, який виділив відділ освіти Делятинської ОТГ, і доставив дітей до пункту здачі ЗНО – в місто Надвірна, у школу № 1”, – розповідає педагог.

  Таку кількість учасників тестування спричинило те, що скасували обов’язковість цих іспитів.

  “Близько половини дітей вирішили не здавати ЗНО. Вони не планують вступати у вищі навчальні заклади і відповідно відмовилися від такої форми здачі іспитів”, – вважає Петро Гречух.

  Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук вважає, що допоки оцінювання буде рейтинговим, жодні зовнішні обставини на результати вплинути не можуть.

  “Якщо є хтось переляканий чи дуже знервований, то це питання дуже індивідуальне”, – каже Богдан Томенчук.

  Він говорить, що кількість цьогорічних учасників ЗНО не мала б суттєво відрізнятися від минулого року. 

  “Ця цифра говорить поки що тільки про те, скільки людей не з’явилося. Але причина, структура неявки буде зрозуміла другого липня, коли закінчиться термін подачі заяв на додаткову сесію. Значна частина тих, хто не з’явилися, це люди, котрим не потрібна ДПА, котрі почуваються звільненими від ДПА і не мають бажання проходити ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Звідси і така висока неявка. За нашими оцінками, якби все відбувалося за минулорічними правилами, неявка, не зважаючи на негоду, була би співмірною з тогорічною”, – зазначає він. 

  За оперативною інформацією, яку має на цей час регіональний центр, в області є майже 30 потенційних абітурієнтів, які не змогли з’явитися на пункти тестування саме через погодні умови.

  “З них 20 дітей з Верховинського району, зі Зеленської школи. Остаточний результат по “примхах погоди” буде відомий другого липня”, – наголосив Богдан Томенчук.

  Нагадаємо, як живуть мешканці “відрізаних від світу” прикарпатських сіл. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!