«Кінець Ї***ого світу» (2017)

 • «The End of the F***ing World»

  Драма, комедія, мелодрама, пригоди, трилер

  Режисери: Джонатан Ентуістл, Люсі Черняк, Дестіні Екарага, Люсі Форбс

  У ролях: Джессіка Барден, Алекс Лоутер, Стів Орам, Крістін Боттомлі, Навин Чоудхрі

  Минуло два роки після подій першого сезону. Аліса з сім’єю переїхала в британську глибинку, працює офіціанткою і готується до весілля. Всі нібито щасливі, а дівчина, навпаки, сумує: постійно згадує поїздку з Джеймсом і гадає, що з ним в результаті сталося. Розмірене життя та весільну метушню порушує лист із гільзою, на якій видряпане ім’я Аліси, і сталкер, який цілодобово стежить за дівчиною.

  Другий сезон «Кінця Ї***ого світу» найлегше порівняти з недавнім фільмом «El Camino: Пуститися берега» – це така ж непотрібна спроба перетворити крапку в три крапки і підвести відкритий фінал до рівної межі. Глядачі чудово розуміли, що Джессі з великою ймовірністю втече від поліції і почне нове життя, а Джеймс не помре на пляжі. Однак раптова популярність серіалу про підлітків-мізантропів змусила шоуранер вийти за рамки першоджерела (однойменний графічний роман) і додумати, що могло б статися з героями після фіналу першого сезону. Проблема в тому, що нові епізоди не пропонують цільного продовження серіалу, чогось на кшталт другого розділу: це скоріше епілог завбільшки з сезон і просто пранк, що вийшов з-під контролю на радість фанатам.

 • Фінал першого сезону був ідеальним завершенням історії Аліси і Джеймса – герої пройшли через взаємне знущання, ненависть до себе й навколишніх і зрештою зрозуміли, що людині і правда потрібна людина. Втім, творці самі іронізують над продовженням через репліки Джеймса, який згадує події того дня: «Це був відповідний фінал. Історія приреченої любові. Ідеальна трагедія. А потім я не помер». І справді шкода, що не помер. Новий сезон відкриває епізод, який нібито має розширити всесвіт серіалу – творці не прагнуть розкрити долю Джеймса й Аліси, замість цього вони показують історію дівчини на ім’я Бонні. Важке дитинство з матір’ю-тираном, неправильне уявлення про любов і бажання порушувати правила призводять її до нездорових стосунків з професором і письменником Клайвом Кохом. Через ревнощі вона потрапляє до в’язниці, де і дізнається, що коханого вбили Джеймс і Аліса. Її помста могла б стати хорошим сюжетним тригером для сезону, вона зіштовхнула б героїв із наслідками їхніх необдуманих вчинків. Однак творці вибрали безпечний маршрут, який вони пройшли в першому сезоні, і відправили героїв протоптаними стежками із втечею та випадковим вбивством, але вже втрьох, із Бонні.

  Звичайно, новий сезон все одно виглядає на ура – це та ж депресивна і динамічна історія про edgy-підлітків, тільки без сопель і смішних реплік на зразок «Normal people scare me» або «I’m weird». Це довгоочікуване свято на вулиці фанатів, які співвідносять себе з героями, але для людей, яким вистачило одного сезону, нові епізоди виглядатимуть лише як паразитування на спадщині і розжовування старих ідей. Втім, найгірше, здається, нас чекає попереду: у серіалу, швидше за все, буде і третій сезон.

  ФЕЛІНСЬКИЙ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!