Книгу про легендарний санаторій доктора Тарнавського презентували у Франківську

  • У  Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську сьогодні презентували монографію Наталі Тарковської зі скрупульозною назвою – «Лічниця народу. Культуротворча роль Природолікувального закладу доктора Аполінарія Тарнавського в Косові на Покутті 1893-1939» (Краків, 2016).

    img_0795

    Легендарний доктор Тарнавський (1851-1943) увійшов у історію як піонер і популяризатор натуральної медицини, яка була фундаментом створеного ним у 1893 році санаторію в Косові. Заклад прославився нетрадиційними методами лікування та особливою інтелектуальною і мистецькою атмосферою, адже сюди приїжджала польська богема із Варшави, Кракова, Познані та ін. міст.

    Із Кракова на презентацію завітала авторка дослідження Наталія Тарковська, аспірантка Академії «Ігнатіанум» (Краків), яка займається історію та культурою польських лікувальних закладів на території Галичини. На заході дослідниця акцентувала не тільки на природолікуванні та геріатрії, які були основними пунктами лікування в санаторії, але й на суспільній діяльності доктора Тарнавського, його політичних вподобаннях, участі в меценатстві та ін., а також розповіла про сумну долю санаторію після приходу совітів та поневіряння доктора Тарнавського світами.

    Цікаво, що доктор Аполінарій був настільки непересічною особистістю, що легенди про нього й досі ходять у Косові, однак фінансування на відновлення будівель колишньої лічниці як культурної пам’ятки й досі не знайшлося.

    Презентація відбулася у рамках зустрічей Галицького клубу при газеті «Галицький кур’єр» («Kurier Galicyjski»), яку представляв ведучий вечора, польський журналіст Войцех Янковський.

    До честі авторки Наталі Тарковської, всі кошти, виручені від продажу книги, підуть на допомогу важкохворій Насті Кобзєвій.

  • img_0798

    Книжка «Лічниця народу» є першою науковою монографією, в якій описано феномен цього закладу. У виданні знаходимо інформацію про життя доктора Тарнавського до того, як він став одним із найвідоміших лікарів, та про його дорогу до успіху. З’ясовуються причини, чому доктор заснував природо-лікувальний  заклад саме в Косові. Описано методику лікування та територію лічниці, представлено окремі будинки, які нині є цінною пам’яткою архітектури. Через анекдоти, жарти, і спогади колишніх пацієнтів доктора Тарнавського відтворено особливу атмосферу, яка панувала в закладі.

     img_0800 img_0807 img_0817 img_0825 img_0826img_0829 img_0832 img_0835 img_0836

    img_09797

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!