Коломийському протитуберкульозному диспансеру загрожує закриття

Коломийський фтизіопульмонологічний (протитуберкульозний) диспансер може припинити свою роботу. Про це йдеться у сюжеті НТК.

Із 1 квітня фінансування медзакладу можуть припинити, якщо керівництво не укладе договір із Національною службою здоров’я. Медики пояснюють: вони не встигнуть зробити цього вчасно, а саме до 23 лютого, через те, що міська рада запізно передала установу на баланс області.

Зараз у Коломийському фтизіопульмонологічного диспансері перебувають 50 хворих із відкритою формою туберкульозу. Більшість із них – не зможе поїхати до аналогічного медзакладу в Івано-Франківську з різних причин: як економінчих, так і за станом здоров’я. Тому, закриття диспансеру в Коломиї загрожує тим, що хворі припинять лікування, а отже є ризик масового поширення туберкульозу в суспільстві. 

Варто зауважити, що з кожним роком кількість хворих тільки зростає. До того ж, до Коломиї на лікування туберкульозу з’їжджаються люди з різних районів, зокрема: Cнятівщини, Надвірнянщини, Косівщини, Верховинщини, Городенківщини.

Щоб якось зарадити ситуації, в кінці січня, коломийські медики планують поїхати на мітинг під Івано-Франківську обласну державну адміністрацію.

Детальніше про цю історію – дивіться у сюжеті.

Нагадаємо, 18 січня для самотніх людей у Коломиї влаштували Святий вечір.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!